circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Доки б’ється серце. Життя запорізьких пенсіонерів

08.10.2018, 22:22

text
Поділитися:

За даними Мінсоцполітики, в Україні проживають близько 12 мільйонів пенсіонерів. Заслужений відпочинок часто асоціюється з незахищеністю, безпорадністю, одноманітними днями та хворобами. Втім, не для всіх. Дехто власним прикладом доводить: життя продовжується доки бється серце.

Валентині Степанівні 68, і 40 з них – у туризмі. Вона — відомий у Запоріжжі екскурсовод. Працювала у кількох компаніях, вийшовши на заслужений відпочинок — заснувала власну справу. Каже: свого слухача не втрачає, крокуючи в ногу з часом.

12 років тому Валентина Степанівна підвищила кваліфікацію на фахових лекціях у Франції та Бельгії. Встигла приєднатися і до кола екскурсоводів запорізького інформаційно-туристичного центру — пройшла курси. Такі активні пенсіонери для світу, не рідкість, але в Україні, зокрема, вистачає і тих, кому потрібна допомога. Ним опікується й запорізька тележурналістка Маргарита. Її маршрут складається з восьми адрес у Дніпровському районі та Бабурці. Ділиться – благодійну справу разом із подругою почала рік тому. Кошти на це збирають усім миром — через соцмережі.

До одного із підопічних йдемо у гості з пакунком продуктів та медикаментами. Сергій Андрійович через травму більше 30-ти років прикутий до ліжка. Із рідні залишилася тільки сестра. Пенсія невелика, тож, допомоги просить в усіх небайдужих. Пенсіонер не приховує, спілкування із Маргаритою для нього як ковток повітря. Каже, навіть просто розповівши про проблеми стає легше. У необхідності спілкування з молодшим покоління впевнена і Валентина Степанівна. А відтак додає жінка, можна подовжити молодість і собі, принаймні душею так точно.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: