circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

16-го липня набудуть чинності нові норми “мовного закону”: що зміниться

14.07.2021, 17:57

text
Поділитися:

З 16-го липня, зокрема, не менше 50% книжок, розташованих на полицях книгарень, мають бути українською. В одному з популярних місцевих магазинів у Запоріжжі кажуть, до цього готові. Адже мова 98% наявної тут літератури — державна. У книгарні кажуть, все більше поціновувачів слова обирають саме україномовні книжки.

Окрім цього, з 16 липня мовою гідів, музейної справи та мистецьких виставок є винятково державна мова. Вся інформація має надаватись українською. У Музеї архітектури Запоріжжя кажуть, за такими правилами працюють від самого початку відкриття закладу.

Контроль за виконанням законодавства покладений на уповноваженого із захисту державної мови. Йому можна скаржитись, якщо норми не виконуються. З початку нинішнього року надійшло 1873 звернення. З них 44 із Запорізького регіону. Вони стосувалися порушень в різних сферах.

Значних порушень у сфері мовного законодавства поки не було. Тому штрафні санкції не застосовувались.

А для тих, хто хоче удосконалити знання української мови, у Запоріжжі організовують безплатні курси. Там викладають досвідчені філологи. Вони ж визначають і формат занять.

Навесні уроки проводилися двічі на тиждень. Зараз у вчителів та учнів канікули. Заняття поновляться з вересня.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: