circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

20 громад Запорізької області живуть без стратегії розвитку

13.05.2021, 08:56

text
Поділитися:

Про досягнення децентралізації та нові завдання, що постали перед громадами, напередодні говорили під час колегії облдержадміністрації.

Як повідомила керівниця апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко, організація місцевої та державної влади останнім часом суттєво змінилася. Громади отримали нові повноваження та ресурси, а у новостворених райдержадміністраціях триває формування кадрового складу.

Наразі необхідно завершити передачу ОТГ державних земель та майна. Це сформує надійну податкову базу для місцевих бюджетів. Ще одне важливе завдання – готувати цікаві проєкти та залучати під них кошти. Наприклад, 27 громад можуть отримати державні субвенції для створення центрів надання адміністративних послуг. Свій ЦНАП – це можливість видавати понад 130 різних документів, від свідоцтва про народження до водійських прав.

Успішний розвиток районів і громад можливий тільки за умов налагодження взаємодії між всіма органами влади та розумінням стратегічних перспектив тієї чи іншої території, – підкреслила Зінаїда Бойко.

Наразі Стратегії розвитку затвердили тільки у 23 громадах, а 20 громад ще навіть не починали розробляти ці документи. Логічне продовження стратегій – це генеральні плани. Саме вони визначають призначення різних земельних ділянок, фіксують, де і що можна будувати, визначають обличчя міст і сіл на найближчі роки. На сьогодні із 950 населених пунктів області генплани мають лише 591.

Наше головне завдання – це навчити громади, надати їм необхідну методичну підтримку. Вже від роботи на місцях залежить розвиток Запорізького регіону в цілому. Кожна громада та район повинні мати власну Стратегію розвитку, Генеральний план та Центр надання адміністративних послуг. Починати працювати потрібно вже сьогодні, – наголосив Олександр Старух.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: