circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

2018-й стане на Запоріжжі роком будівництва доріг

10.01.2018, 13:31

text
Поділитися:

Голова облдержадміністрації Костянтин Бриль провів нараду із своїми заступниками та керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

Першим питанням порядку денного стала передача автомобільних доріг загального користування місцевого значення Запорізької області зі сфери управління Укравтодору до сфери управління облдержадміністрації та управління дорогами в 2018 році. Як доповів директор Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури ОДА Андрій Антонов, з 1 січня 2018 року у сферу управління обласної державної адміністрації від Укравтодору прийнято 541 автомобільну дорогу загального користування місцевого значення загальною протяжністю 5 357,8 км.

Балансоутримувачем доріг є Департамент промисловості та розвитку інфраструктури ОДА. Нині триває робота з внесення відомостей до Єдиного реєстру об’єктів державної власності. Замовником робіт на дорогах місцевого значення визначено Департамент капітального будівництва ОДА. Одночасно з передачею доріг у силу вступили зміни до законодавства в частині вдосконалення механізму фінансування дорожньої галузі, які передбачають створення державного дорожнього фонду. Загалом у цьому році на автомобільні дороги загального користування місцевого значення Запорізької області передбачається спрямувати субвенцію з держбюджету в розмірі 479,7 млн. грн., що в рази більше, ніж у попередні роки.

Наразі Департаментом промисловості та розвитку інфраструктури ОДА спільно з райдержадміністраціями проводиться робота з визначення об’єктів, які в першу чергу потребують фінансування. До них відносяться під’їзні дороги до шкільних і дошкільних закладів, лікарень, дороги, якими здійснюється рух громадського транспорту. Розподіл коштів державної субвенції по районах здійснюватиметься пропорційно протяжності доріг. Також проводиться збір від райдержадміністрацій і об’єднаних територіальних громад пропозицій щодо залучення коштів місцевих бюджетів для робіт на дорогах місцевого значення.

Костянтин Бриль підкреслив, що Запорізька область отримала на баланс більше 5 тисяч км доріг державного значення, проте не слід забувати про інші важливі напрями. Зокрема, туристичні, такі як Бердянськ, Приморськ та інші.

– Загалом 2018 рік у Запорізькій області проголошено роком будівництва доріг. Тож ми маємо будувати, а не пояснювати, чому цього не зробили. По всіх дорогах державного значення вже проведено необхідні торги. І ми маємо позитивні приклади оновлення автошляхів компаніями «Онур» і «Альтком», які працюють зі своїми асфальтобетонними заводами. В 2018 році ми можемо освоїти до 5 мільярдів гривень на оновленні доріг, – підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Очільник регіону також повідомив, що в 2018 році влада планує придбати нову снігоприбиральну техніку для громад регіону.

Директор Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури ОДА Андрій Антонов також приділив увагу продовженню до 1 січня 2019 року експерименту щодо фінансового забезпечення реалізації заходів із розвитку автомобільних доріг загального користування за рахунок коштів від митних надходжень. У 2017 році залишилися не використаними 170,13 млн. грн. експериментальних ресурсів. У 2018 році очікується надходження коштів у рамках експерименту в розмірі 470 млн. грн. Таким чином, ці кошти стануть додатковим джерелом для фінансування робіт на дорогах місцевого значення.

За підсумками обговорення питання Костянтин Бриль надав протокольне доручення Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури ОДА забезпечити винесення на сесію обласної ради проекту рішення про створення та затвердження положення про територіальний дорожній фонд Запорізької області. Службі автомобільних доріг у Запорізькій області рекомендовано надати облдержадміністрації пропозиції до переліку об’єктів, щодо яких проводиться експеримент із фінансового забезпечення здійснення заходів з розвитку автомобільних доріг загального користування, та забезпечити проведення робіт із облаштування майданчиків для здійснення габаритно-вагового контролю вздовж доріг загального користування державного значення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: