circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

280 тис. запоріжців отримують медикаменти за програмою «Доступні ліки»

22.02.2018, 13:43

text
Поділитися:

Запорізькій області у 2017 році для реалізації Урядової програми «Доступні ліки» було виділено кошти субвенції у розмірі 31 495,2 тис. грн.

Як повідомили в Департаменті охорони здоров`я облдержадміністрації, за цей період виписано 649 тис. 804 рецепти. В аптечній мережі здійснено відпуск лікарських засобів за 547 тис. 956 рецептами (84,3% від виписаних), що склало 98,8 % освоєння виділених коштів.

Програмою скористалися 280 367 осіб – 60,4% від загальної кількості пацієнтів диспансерної групи, у тому числі з серцево-судинними захворюваннями – 242234 (59%), з бронхіальною астмою – 6964 (79,6%), з цукровий діабетом – 31169 (67,7%).

Проте під час реалізації програми виникали деякі складнощі.

Зокрема, цей проект, у першу чергу, розрахований на роботу лікарів первинної ланки з аптечними закладами, які здiйснюють вiдпуск лікарських засобів за програмою. Але виявили бажання взяти участь у реалізації програми незначна кількість аптечних закладів, тим самим ускладнюючи можливість обміну рецептів на лікарські засоби. У деяких районах області лише одна-дві аптеки були задіяні в реалізації програми.

Крім цього, занепокоєння викликає відсутність в аптечних закладах, задіяних у реалізації проекту, повного асортименту лікарських засобів, які повинні відпускатися, що викликає обурення пацієнтів, які не можуть отримати необхідні препарати.

Для Запорізької області затверджено розподіл коштів субвенції на виконання у 2018 році Урядової програми «Доступні ліки» у розмірі 44 827 тис. грн.

На теперішній час Міністерство охорони здоров’я України планує розширити Урядову програму «Доступні ліки» ще на три нозології. Таким чином, планується за цією Програмою забезпечувати пацієнтів з хронічними захворюваннями шлунково-кишкового тракту, депресивними станами та для здоров’я матері і дитини під час вагітності. Але наразі документи, які затверджують нові нозології та перелік лікарських засобів для їх лікування, не надійшли.

На початок 2018 року в регіоні 236 аптечних закладів виявили бажання взяти участь у програмі.

Департамент охорони здоров’я облдержадміністрації постійно проводить роботу із закладами охорони здоров’я, що надають первинну медичну допомогу щодо реалізації програми.

Для того, щоб отримати препарати за урядовою програмою, потрібно звернутися до лікаря, отримати правильно виписаний рецепт із зазначенням діючої речовини, прийти до аптеки, що бере участь у програмі, та отримати обрані ліки.

Карта аптек, що беруть участь: https://goo.gl/dCEMCw.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: