circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

36% жителів Запорізької області працюють неофіційно

02.08.2018, 09:21

text
Поділитися:

У Василівській районній державній адміністрації відбулося виїзне засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати та соціальних виплат, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці та легалізації заробітної плати, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

У заході взяли участь заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ірина Разуваєва, начальник фінансово-економічного управління Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області Алла Наталенко, заступник начальника Головного управління Держпраці у Запорізькій області Олександр Ганненко, голова Василівської районної державної адміністрації Валерій Кошеленко, голова Кам’янсько-Дніпровської районної державної адміністрації Валерій Свєшніков, в. о. голови Михайлівської районної державної адміністрації Інна Спаська, заступник голови Енергодарського міського голови Андрій Терентьєв, а також представники територіальних органів ДФС і територіальних управлінь Пенсійного фонду України в Запорізькій області.

Ірина Разуваєва повідомила, що минулого року в чинне законодавство були внесені зміни, і органи місцевого самоврядування отримали право контролю за своєчасністю, повнотою та легальністю виплати заробітної плати. Державні інспектори праці органів місцевого самоврядування мали розпочати свою роботу. Однак лише в Кам’янсько-Дніпровській міській територіальній громаді призначено інспектора праці, який отримав відповідне посвідчення Держпраці України і готовий приступити до перевірок.

Під час засідання було розглянуто стан організації роботи щодо легалізації зайнятості та заробітної плати у м. Енергодар, Василівському, Кам’янсько-Дніпровському та Михайлівському районах, а також заслухано 13 керівників підприємств, де, за даними Головного управління Пенсійного фонду України та Головного управління ДФС у Запорізькій області, є ознаки порушення чинного законодавства в оплаті праці.

За орієнтовними оцінками, рівень «тіньової» зайнятості в області за 2017 рік порівняно з попереднім роком скоротився на 3% і становить 36% працюючих. Проте такий рівень неформальних трудових відносин залишається загрозою для ефективного соціально-економічного розвитку області.

За підсумками засідання члени комісії затвердили рішення з низкою доручень і рекомендацій щодо організації роботи в подальшому. Робота з питань легалізації зайнятості та заробітної плати в області триває.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: