circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

500 шкіл Запорізької області навчатимуть першокласників за новою програмою

30.08.2018, 12:53

text
Поділитися:

Про старт проекту «Нова українська школа» та початок нового навчального року під час брифінгу розповіла директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Озерова.

У всіх запорізьких школах 1 вересня цього року стартує реформа Нової української школи, що стосується перших класів.

Першого вересня у 509 школах сядуть за нові сучасні парти майже 19 тисяч першокласників, які навчатимуться за новим державним стандартом у Новій українській школі. У десяті класи прийде майже 9 тисяч 130 учнів. Обрали подальше навчання у закладах професійно-технічної освіти 6 тисяч учнів, а вступили до закладів вищої освіти майже 7,5 тисячі випускників.

Тільки цього літа підвищили свою кваліфікацію майже 4 тисячі педагогів: 912 учителів початкових класів, 786 учителів англійської мови, 76 – німецької мови, шість – французької, 546 учителів фізичної культури, 749 учителів мистецтва, 524 заступники директорів.

На придбання обладнання для кабінетів української мови, оснащення закладів освіти кабінетами фізики, хімії, біології, географії, математики, мультимедійними засобами навчання, придбання для початкової школи персональних комп’ютерів чи ноутбуків, а також придбання обладнання для інноваційного навчально-тренінгового класу з державного і місцевих бюджетів виділено майже 40 мільйонів гривень.

– Класи обладнані меблями та дидактичним матеріалом. Підручники за новими стандартами Запорізька область отримає у повному обсязі, деякі посібники ще друкуються. Вперше держава виділила такі значні кошти для початкової ланки школи, тому перші класи мають усе необхідне матеріально-технічне оснащення. Я звертаюся до батьків першачків з проханням не боятися віддавати дитину до першого класу та звертаю увагу, що батькам не потрібно нічого купувати для навчання в першому класі. Вже скоро, 1 вересня, розпочнеться навчання у Новій українській школі, це має бути справжнім святом для вчителів, батьків та дітей. У більшості навчальних закладів перший дзвоник пролунає саме 1 вересня, в суботу, щоб батьки у свій вихідний день змогли повести дитину до першого класу та перетворити 1 вересня на справжнє сімейне свято. Навчання розпочнеться з понеділка, 3 вересня, – повідомила Тетяна Озерова.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: