circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Археологічна експедиція виявила на о. Хортиця поховання скіфського воїна

16.11.2020, 15:33

text
Поділитися:

Поховання знайшли у земляній катакомбі на глибині 3-х метрів. Вхід ще у давнину заклали великими гранітними валунами, вага деяких сягає 200 кілограмів. Знайдений воїн за мірками свого часу був гігантом (його зріст – близько 1 метра 80 сантиметрів) і людиною поважною — із собою у потойбічний світ йому дали їжу, ніж із кістяним руків’ям і колчан зі стрілами. Зверху над похованням зробили кромлех — коло із каміння, що символізує сонце у культурах багатьох народів. Поховання не було пограбоване і має багато ознак, що зустрічаються вперше.

Два десятиліття тому на цьому місці вже знаходили скіфські поховання і жертовники. Звідти ці предмети побуту, античний посуд, прикраси та бронзове дзеркало. Це все, що залишили після себе скіфи-борисфеніти, які жили вздовж Дніпра.

А вже ввечері у катакомбі знайшли наконечники двох списів із заліза. На думку археологів, вони закривали вхід до поховання.

Востаннє залишки списів на Хортиці знаходили ще у 1995-му році. Повністю знахідки поки що не розчищають. Адже повноцінну реставрацію треба виконувати в умовах лабораторії, аби зупинити розпад знахідок. Сподіваються, це допоможе краще зрозуміти військові та культурні традиції скіфів, письмових свідчень про яких збереглося дуже мало.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: