circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Архітектура Запоріжжя має набути єдиного стилю

22.05.2019, 19:36

text
Поділитися:

Запоріжжя має власну концепцію архітектурного середовища. Вона зветься “Код міста”, а от створювали її фахівці з Харкова. Це новий для України проект, який має модернізувати наш обласний центр, зробити його цікавим і комфортним для жителів. А ще — підвищити туристичну привабливість.

Робота над проектом “Код міста” стартувала близько року тому. Він покликаний надати Запоріжжю єдиний стиль. Це зовнішній вигляд фасадів будівель, споруд, інформаційних вивісок, елементів зовнішньої реклами та освітлення. “Старий Олександрівськ”, “Соціалістичне Запоріжжя”, “Острів Хортиця” — код міста поділений на кілька частин, кожна з яких матиме власну стилістику та оформлення.

Завдання не з простих, кажуть фахівці. Історична частина міста перенасичена рекламними конструкціями і потребує приведення у відповідність до нових вимог. У соцмісті — це оздоблення фасадів вірменським туфом, пісочними та білими відтінками. Відрізок на проспекті Соборному колись звався “Новим Запоріжжям”. Забудовам тут більше 60-ти років, тож вони є частиною культурного надбання.

Над “Кодом міста” працювали фахівці спеціалізованого інституту «Харківпроект». Долучилися й представники влади, громадськості, комунальних підприємств та фахівці із Запоріжжя.

Фахівці додають: для приведення міста до ладу знадобиться не один рік. Попереду й перемовини із місцевими жителями. Пластикові балкони, вікна та утеплення фасадів теж впливають на зовнішній вигляд міста.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: