circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Асоціація міст України занепокоєна розподілом бюджетних субвенцій

19.02.2020, 13:25

text
Поділитися:

Зміни до Конституції, нестача коштів на медицину, освіту та дороги. Такі питання обговорили голови міських рад на засіданні Правління Асоціації міст України. Участь в ньому взяв і міський голова Запоріжжя Володимир Буряк.

До Київської міської ради з’їхалися мери з 30 міст України. Це очільники, які входять до правління АМУ. Серед них і міський голова Запоріжжя — Володимир Буряк. На порядку денному засідання з десяток питань. Серед головних — обговорення наступного етапу реформи децентралізації. Згідно з президентським законопроєктом щодо змін до Конституції повноваження влади на місцях мають значно скоротити. І це неабияк турбує, кажуть в Асоціації міст України. Відтак пропонують свої зміни до Основного закону.

Виконавчий директор Олександр Слобожан наголосив, державне втручання у власну компетенцію органів місцевого самоврядування є недопустимим. Місцеве самоврядування є основою громадянського суспільства та демократії. Виключно суд визнає діє ОМС.

Ще одна проблема у відносинах між державною та місцевою владою — бюджет. Зараз міста-донори, серед яких і Запоріжжя, віддають 50% власного прибутку до національної скарбниці. Тому грошей не вистачає на власний розвиток. А гарантовані законом субвенції зі столиці – надходять не в повному обсязі. Як наслідок міста змушені залучати власні кошти на утримання освіти та медицини. Наприклад, на забезпечення хворих інсуліном держава виділяє лише 50 — 60 відсотків від необхідної суми.

Міський голова Запоріжжя Володимир Буряк каже, кожного року в нас є проблемні питання щодо виділення кошті на інсулін для тих, хто хворіє цукровим діабетом, нирковою недостатністю. Якщо подивитись на минулий рік, з бюджету виділили близько 12 мільйонів гривень. Хтось скаже – це не так багато, хтось — це замало. Але якщо держава взяла на себе обов’язки, то вона повинна забезпечити їхнє виконання відповідно до Конституції, наприклад, всі ці видатки медичної галузі, а не дивитися, що в містах коштів і так багато, тому місто зможе виділити кошти для цих людей з власного бюджету.

Схожою є ситуація з ремонтом доріг. В цьому році із державної субвенції, яка було виділено на область, Запоріжжя взагалі не отримало коштів на оновлення міських магістралей. Володимир Буряк зазначає, з коштів, що були виділені на дороги — більше 800 млн гривень — жодної копійки місто Запоріжжя не отримало. У нас це розподілення відбувається якось не дуже прозоро: на область виділяються кошти, а місто ось скільки років нічого не отримує.

Усі пропозиції щодо змін до Конституції та покращення фінансових можливостей місцевих бюджетів учасники правління Асоціації надішлють до Верховної Ради. Також, за пропозицією Володимира Буряка загальні збори асоціації вирішено провести 2 квітня.

Також міський голова повідомив, крім участі у засіданні правління асоціації міст України провів ще ряд важливих зустрічей, зокрема, щодо неприпустимості передачі Запорізького аеропорту в концесію. Володимир Буряк запевнив, аеропорт залишиться у власності міста: «перша половина дня була присвячена питанню, яке сколихнуло всю громаду Запоріжжя. Це запорізький аеропорт, його концесія. Хочу ще раз запевнити запоріжців, що аеропорт на сьогодні Був, є та буде власністю громади міста. Така моя позиція і я відстоював її сьогодні у Києві. По аеропорту я міг би сказати дуже просто. Я летів, квиток сюди і в зворотньому напрямку коштував мені близько 1800 гривень. А моїм знайомим, які летіли до Києва з Дніпра, він обійшовся близько 9 тисяч. В мене питання: чи потрібен комусь аеропорт Запоріжжя, щоб він функціонував, працював і розвивався далі?».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: