circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Бабусі та дідусі запорізьких малюків зможуть няньчити їх за державні гроші

22.02.2019, 06:32

text
Поділитися:

З 2019 року в Україні та в Запорізькій області зокрема запрацював ще один вид соціальної допомоги батькам новонародених – «муніципальна няня». Це додаткова грошова допомога від Уряду молодим сім’ям.

Крім щомісячних 860 гривень виплат на дитину сім’я зможе безповоротно щомісяця отримувати ще 1 626 гривень на відшкодування послуги няні – незалежно від того, виходить мама на роботу чи залишається у декретній відпустці.

На це Уряд у державному бюджеті заклав 500 мільйонів гривень. Цією безповоротною допомогою зможуть скористатися 25 тисяч сімей.

Незалежно від того, виходить мама на роботу чи залишається у декретній відпустці, вона може укласти договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років з муніципальною нянею та отримати додаткову допомогу на дитину.

Родичі дитини – бабуся або дідусь – теж можуть бути муніципальною нянею. Для цього потрібно лише зареєструватися фізичною особою- підприємцем або юридичною особою, яка надає послугу догляду за дітьми до трьох років. Це особливо вигідно тим бабусям чи дідусям, яким не вистачає страхового стажу до пенсії.

Найняти муніципальну няню та укласти з нею договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років може один із батьків або опікунів дитини до трьох років. Достатньо обрати няню, укласти з нею офіційний договір, який не потребує нотаріального завірення, і подати документи у найближче управління соцзахисту.

Крім заяви про надання допомоги потрібно додати копію договору з нянею, свідоцтво про народження дитини, копію сторінок паспорта мами або тата, підтверджуючі документи про оплату послуги няні (виписка з банківського рахунку, розрахункова квитанція тощо).

Буває так, що сім’я наймає няню не на повний робочий день. У такому випадку муніципальна няня має можливість оформити два договори з різними сім’ями – одній допомагати до обіду, іншій – по обіді. Офіційне оформлення няні дозволить обом сім’ям отримувати від держави додатково 1 626 гривень до щомісячних 860 грн. виплат на дитину.

Або у сім’ї двоє маленьких дітей і одна няня. У такому випадку батьки мають право оформити два договори з одною муніципальною нянею і отримувати додатково на кожну дитину 1 626 грн.

Укладання договорів регулюється Цивільним кодексом України: стаття 639 цього документа говорить, що договір може бути укладений у будь-якій письмовій формі.

Розроблення та затвердження типової форми договору законодавством на сьогодні не передбачено. Тому документ може мати довільну форму. Головне, щоб у ньому була зазначена детальна інформація про послугу, яку надаватиме муніципальна няня.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: