circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Бердянськ став центром міської територіальної громади

30.11.2018, 09:41

text
Поділитися:

Після завершення довготривалої процедури приєднання Азовської та Нововасилівської сільських рад до міста обласного значення Бердянськ офіційно можна констатувати створення Бердянської міської об’єднаної територіальної громади. Про це повідомили в Управлінні містобудування та архітектури облдержадміністрації.

Розпорядженням голови облдержадміністрації затверджено висновок щодо відповідності Конституції та законам України проектів рішень стосовно добровільного приєднання територіальної громади Азовської сільської ради (м. Бердянськ) та Нововасилівської сільської ради (села Нововасилівка, Роза та селище Шовкове) Запорізької області до Бердянської міської територіальної громади.

Проекти рішень відповідають Конституції України та умовам добровільного приєднання територіальних громад, які зазначені в частині 1 статті 81 відповідного Закону України. Бердянська міська територіальна громада Запорізької області визнана спроможною відповідно до пункту 31 розділу IV Прикінцевих положень Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

28 листопада на засіданні позачергової сесії Бердянської міської ради, з метою внесення змін до міського бюджету та завершення процедури добровільного приєднання територіальної громади сіл Нововасилівка, Роза, селища Шовкове Нововасилівської сільської ради та с. Азовське Азовської сільської ради до Бердянську, депутати одноголосно підтримали дане рішення. Таким чином була утворена Бердянська міська громада, та водночас припинилися повноваження депутатів сільських територій і сільських голів.

Нагадаємо, що у травні набрав чинності Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», який дозволяє суміжним територіальним громадам приєднуватися до громад міст обласного значення без зайвих бюрократичних процедур, тобто без проведення перших виборів до міської ради та виборів голови ОТГ. Крім цього, закон прирівняв територіальні громади міст обласного значення до спроможних ОТГ. Чотири міста обласного значення Запорізької області (Запоріжжя, Бердянськ, Мелітополь, Токмак) мають можливість скористатися цим законом та приєднати суміжні громади. Місто Енергодар на сьогодні вже не має такої можливості у зв’язку з тим, що повністю оточено об’єднаними територіальними громадами.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: