circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Безпеку виборів на Запоріжжі гарантуватимуть 6 тис. правоохоронців

02.10.2020, 08:50

text
Поділитися:

1 жовтня в ГУНП в Запорізькій області була проведена робоча зустріч радника Міністра внутрішніх справ Іван Варченка з очільниками обласних підрозділів поліції, прикордонної служби, Національної гвардії, Державної служби з надзвичайних ситуацій та міграційної служби. На захід були також запрошені представники громадянської мережі «ОПОРА», спільно з якими учасники обговорили заходи по забезпеченню правопорядку під час місцевих виборів – 2020, інформує Відділ комунікації поліції Запорізької області.

Радник Міністра наголосив, що для правоохоронної системи, як і для всіх, ключовими законами, які регламентують процес виборчої кампанії, є Виборчий кодекс України. Поліція реагуватиме і притягуватиме до відповідальності тих осіб, які будуть нехтувати правилами, зокрема, порушувати правила агітації або здійснюватимуть підкуп виборців.

«З сьогоднішнього дня всі кандидати, зареєстровані відповідними територіальними комісіями, можуть проводити агітаційну кампанію. Під час неї, як ми знаємо з досвіду проведення попередніх виборів, найпоширенішим видом порушень є порушення правил агітації та підкуп виборців.

Зараз законодавство стало ще більш чіткішим і більш радикальнішим по відношенню до порушників цього правила. Підкуп виборців кваліфікується в деталях. Отже, будь-яка продукція, яка віддається від імені кандидата, але не має жодних ознак належності до цього кандидата, тобто на цій продукції немає прізвища кандидата, символу політичної партії – є підкупом», – розповів радник Міністра.

Іван Варченко також зазначив, що ми живемо в дуже інформаційному суспільстві. Тому важливо оперативно реагувати на факти порушень виборчого законодавства в Інтернет-просторі. Бачимо, реагуємо, приймаємо заходи!

Він підкреслив, що поліція вже має позитивний досвід, здобутий під час попередніх виборчих компаній, тому впевнений, що правоохоронці забезпечать належний правопорядок під час проведення місцевих виборів – 2020.

Радник міністра заслухав звіти присутніх керівників обласних підрозділів, підпорядкованих МВС. Начальник поліції Запорізької області Микола Лушпієнко доповів про готовність поліції області до забезпечення безпеки на виборах до місцевих рад.

«В області безпеку та правопорядок під час проведення місцевих виборів забезпечуватимуть близько шести тисяч правоохоронців. З початку виборчої кампанії до територіальних підрозділів внутрішніх справ надійшло 67 повідомлень, пов’язаних з порушеннями виборчого процесу. За кожним із них буде прийнято рішення у відповідності до чинного законодавства. На теперішній час відкрито 8 кримінальних проваджень», – зазначив генерал поліції.

Начальник ГУНП у своєму виступі також підкреслив, що працівники поліції також громадяни і виборці. Тому всім керівникам територіальних підрозділів поліції поставлено завдання максимально наблизити несення служби працівників до місць, де вони будуть мати змогу реалізувати своє виборче право в день голосування.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: