circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Безробітним запоріжцям пропонують працювати на виборах

27.02.2019, 11:06

text
Поділитися:

Про це повідомили в обласному центру зайнятості. Для багатьох безробітних громадян, які офіційно перебувають на обліку в службі зайнятості, актуальним є питання, чи дозволяє їм законодавство працювати під час підготовки і проведення виборів.

У обласному центрі зайнятості надали роз’яснення.

Відповідно до Закону України «Про вибори Президента України» праця, пов’язана з організацією підготовки і проведення виборів Президента України, осіб, визнаних в установленому законом порядку безробітними, у складі окружних, дільничних виборчих комісій чи як спеціалістів, експертів та технічних працівників не є підставою для зняття цих осіб з обліку в державній службі зайнятості як таких, що шукають роботу, або для припинення виплати їм допомоги по безробіттю та інших видів соціальної допомоги.

Питання оплати праці членів окружних та дільничних виборчих комісій з виборів Президента України врегульовано постановою Центральної виборчої комісії. Порядком визначено, що між членами виборчої комісії та окружною виборчою комісією на період виконання повноважень укладається цивільно-правовий договір. Крім цього, зареєстрований безробітний може залучатися до роботи у виборчій комісії в день голосування, дні встановлення підсумків голосування та результатів виборів. У цьому випадку цивільно-правовий договір не укладається, а факт залучення особи до виборчого процесу підтверджуються довідкою.

Членам виборчих комісій протягом усього періоду повноважень виборчої комісії на їх вимогу видається довідка про виконання обов’язків члена виборчої комісії з виборів Президента України для подання до органів державної служби зайнятості.

Водночас фахівці зазначають, що відповідно до Закону суб’єктами виборчого процесу є офіційні спостерігачі суб’єкта виборчого процесу – від кандидата на пост Президента України, від громадської організації, які зареєстровані у порядку, встановленому Законом. Законом визначено, що до складу окружних та дільничних виборчих комісій не можуть входити офіційні спостерігачі.

Усю детальну інформацію можна отримати за телефоном для довідок: 233-11-47.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: