circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Більшість запорізьких шкіл отримають статус гімназій та ліцеїв

04.02.2021, 11:28

text
Поділитися:

3 лютого відбулося чергове засідання комісії з питань освіти і науки, культури, спорту, молоді та туризму. Депутати зокрема заслухали доповідь очільника департаменту освіти і науки Запорізької міськради Станіслава Романчука щодо перебігу реформування освітньої галузі у Запоріжжі, а саме – трансформації закладів загальної середньої освіти за зразком: початкова школа – гімназія – ліцей.

Нагадаємо, згідно з Законом України «Про повну загальну середню освіту» вся система загальної середньої освіти має бути поділена на три рівні: початкова школа – здобуття початкової освіти (1-4 класи), гімназія – здобуття базової середньої освіти (5-9 класи), ліцей – здобуття профільної середньої освіти (10-12 класи).

Як зазначив директор департаменту освіти і науки Запорізької міськради Станіслав Романчук, трансформація мережі закладів загальної середньої освіти – неминучий процес на шляху реалізації нового освітнього законодавства, до впровадження якого місто Запоріжжя приєдналося кілька років тому.

– Станом на сьогодні більшість міських освітніх закладів приведені у відповідність до положень Закону. Багато шкіл вже стали гімназіями нового типу – це школи № 17, № 55. Ми розробляємо модель «ліцей» – де і як вони будуть розташовані. Всі заклади цього типу укладають договори з вищими навчальними закладами, а також професійно-технічними, бо багато випускників продовжуватимуть у них навчання, – додав Станіслав Романчук.

Так, трансформації зазнають школи-дитячі садочки, навчально-виховні комплекси, вечірні (змінні) школи, середні школи І-ІІІ рівнів, спеціалізовані школи з поглибленим вивченням окремих предметів, школи санаторного типу. Саме таких назв більше не буде в освітньому середовищі.

На сьогодні у місті Запоріжжі функціонують 118 закладів загальної середньої освіти (з урахуванням школи № 53, яка нині капітально ремонтується). Вже змінені найменування 25 закладів загальної середньої освіти: 15 на тип закладу «гімназія», 5 – на «початкова школа», ще 5 – на «ліцей».

– Ми повинні відвідати ці заклади – особливо ті, які стосуються старшої профільної школи. Ми побачимо відповідність матеріальної бази, кадрового складу і технічних можливостей, а також наповнюваність. Тоді зможемо аргументовано відстоювати свою позицію – позицію районів, в яких ці школи залишаються функціонувати, – зазначив депутат Запорізької міськради Володимир Полухін.

Зараз опрацьовується питання щодо приведення 13 закладів загальної середньої освіти до типу «гімназія», 5 – до типу «ліцей» та 1 – до типу «початкова школа», а також створення двох самостійних початкових шкіл на базі структурних підрозділів ліцеїв № 34 і № 23.

Трансформація триватиме й наступного року. Загалом, систему закладів загальної середньої освіти міста представлятимуть 123 заклади загальної середньої освіти комунальної форми власності з них 11 початкових шкіл, 86 гімназій, 26 ліцеїв, серед яких 4 планують здійснювати освітню діяльність на підставі міжнародних договорів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: