circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Бій, який став символом незалежної України

08.02.2019, 19:54

text
Поділитися:

Одна з найтрагічніших подій в історії України – бій під Крутами – сталася майже 100 років тому. Українські студенти віддали своє життя, захищаючи Київ від наступу більшовиків. Бій тривав 5 годин .З одного боку був загін курсантів, з іншого – 4-тисячний підрозділ Червоної гвардії. Історики зазначають: попри поразку у боях під Крутами молодь впоралась із завданням, затримавши наступ військ на Київ.

На початку січня 1918 року більшовики встановили контроль у Харківській, Катеринославській та Полтавській губерніях та розгорнули наступ на Київ, відтіснивши українців до станції “Крути”. Близько півтисячі українських юнаків мали на озброєнні лише 16 кулеметів та одну гармату на залізничній платформі.

Попри поразку студентського куреня у боях під Крутами наступ більшовиків вдалося затримати на 4 дні. Це дозволило українській делегації підписати Берестейський мирний договір, що означав міжнародне визнання української незалежності. У квітні 1918 року практично вся територія України була звільнена з-під російської окупації. Історики зазначають, що бій під Крутами став боєм за майбутнє України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: