+3°

+3°

БК “Козачка” став переможцем Чемпіонату України серед команд Вищої Ліги

02.05.2018, 16:47

Мрія стала реальністю. Запорізький баскетбольний клуб “Козачка” виграє національну першість серед команд Вищої Ліги. В сезоні 2017-2018 підопічні Олени Жержерунової не зазнали жодної поразки в рамках Чемпіонату України.

У фіналі національної першості “Козачка” зустрілась із старим знайомим – БК “Франківськ”. Команда, яка вибила запоріжанок із Кубка України, налаштувалась підтвердити свою міць. Та мабуть не врахувала, що під наставництвом іменитої тренерки суперник зростає не по днях, а по годинах. Менш ніж за хвилину першої чверті господарки створили перевагу в 5 очок, завдяки двом влучанням Дар’ї Штури.Останні ж 3 секунди 10-хвилинки ознаменувались шедевром Ольги Черненко.

18:12 – стартова чверть за “Козачкою”. Опісля боротьба загострилась. На велику перерву команди пішли за рівноваги – 28:28. Протягом залишку матчу інтрига не вщухала ні на мить. Для визначення переможця знадобився овертайм, який виграли запоріжанки. 83-77 – результат першого фінального поєдинку.
Програш дуже збентежив тренера гостей. Піддавшись емоціям, Юрій Процюк відмовився коментувати гру, звинувативши у поразці суддів. А от його підопічним слід віддати належне. Наступного дня наші суперниці вийшли на арену зібраними. За 2 хвилини першої чверті створили ривок – 9:0. Для “Козачки” та її фанатів такий старт був потрясінням. У разі реваншу досвідчених опоненток, запоріжанкам довелось би їхати в Івано-Франківськ, адже регламент змагань передбачає боротьбу до двох перемог.

Та в результаті наполегливої боротьби, корективам Олени Жержерунової та шаленій підтримці вболівальників – “Козачка”переломила невдалий початок другого матчу. Вже у першій чверті за три з половиною хвилини до сирени, триочковий Ольги Черненко вивів господарок вперед (14:11). Після цього гостям більше не судилося вийти в лідери. Кінцевий рахунок другої зустрічі – 76:70 – “Козачка” виграє.

Таким чином, іменитий запорізький колектив, відомий за межами України, знову здобуває національний трофей. А головне – це дає право на участь у жіночій баскетбольній суперлізі.