+3°

+3°

БК “Запоріжжя” провів останній поєдинок регулярного чемпіонату України

25.03.2019, 18:15

Баскетбольний клуб “Запоріжжя” провів останній поєдинок регулярного чемпіонату України серед команд Суперліги. Посідаючи другу сходинку, наші спортсмени зустрілись із лідером поточного сезону – южненським “Хіміком”. Втім за очками команда Віталія Степановського мала перевагу над підопічними Валерія Плеханова лише на один пункт. Зрозуміло, що в разі перемоги запоріжці автоматично ставали чемпіонами.

Історичне бойовище БК “Запоріжжя” розпочав доволі впевнено. Сперечання з южненським “Хіміком” за перемогу в регулярному чемпіонаті України господарі відкрили серією вдалих триочкових. Опонент намагався відповісти цією ж зброєю. Частково виходило, але дальня артилерія підопічних Віталія Степановського виявилась менш влучною. 28:21 – перша чверть за “машиною” Валерія Плеханова. У другій чверті южненці відіграли 7 очок і навіть вийшли вперед. У Запоріжжя погіршився відсоток точних кидків із периметру. Але згодом у гостей почалися втрати, котрі виливалися в легкі очки баскетболістів у білій формі. 54:47 – за підсумком першої половини зустрічі лідирує зухвалий господар.

Як і очікувалось, суперник із Южного був непоступливим. Зусиллями всієї команди та зокрема легіонера “Хіміка” Деона Едвіна 7 очок переваги БК “Запоріжжя” перед останньою чвертю було скорочено до цифри 1. У завершальній 10-хвилинці згаданий Едвін покинув арену через перебір фолів. Але з нашого боку не все було чисто. Все ті ж фоли з позначкою 5 набрав лідер господарів Малік Трент. За цих умов нашому захисту довелося вдвічі активізуватися. Що, власне, і було зроблено. Запорізька оборона провокувала суперника на велику кількість пробіжок. А за майже 3 хвилини до кінця затяжну атаку місцевого клубу результативно завершив Майкл Холтон, після чого стався приголомшливий ривок господарів – 9:0. Переломити цей результативний ритм “Хімік” не зміг. Тож історичний тріумф, щастя сердець, які б’ються в ритмі баскетбольного дриблінгу, те, чого ще не було і в що було неможливо повірити торік… Місто Запоріжжя не просто відновлює традиції одного з найяскравіших та інтелектуальних видів спорту. Наш край будує “команду мрії”, яка виграє регулярний чемпіонат України. Але попереду плей-офф. І саме прийдешня стадія є головним етапом у сезоні.

Кінцевий рахунок матчу 93:82 на користь БК “Запоріжжя”. Тепер на команду Валерія Плеханова чекає чвертьфінальна серія плей-офф із “Черкаськими Мавпами”. Перша гра серії до двох перемог відбудеться 26 березня у Палаці спорту «Юність» о 18:30.