+3°

+3°

БК «Запоріжжя» вийшов на першу сходинку Суперліги України

01.02.2021, 14:44

Кому-кому, але точно не “корабелам” наводити страх на колектив Валерія Плеханова. «Миколаїв» посідає останню сходинку. Запоріжці ж з початку січня зухвало крокують до лідерства. Тим не менш, саме гості виграли першу чверть – 18:26. Причина – неагресивний напад господарів та недостатня концентрація в захисті. Цікаво, що 6 очок у запорізький кошик відправив екс-гравець нашого клубу – Макс Конате.

Причину такого старту наставник БК “Запоріжжя” вбачає у мікротравмах гравців, через що тренування були дещо зім’яті. Попри це вже у другій чверті результативність господарів покращилася і на велику перерву ми пішли за незначного відставання — 42:44. Щодо третьої 10-хвилинки, вона видалася феєричною. Підопічні Валерія Плеханова вибивають 19 поспіль очок, відповідей на які опонент не знаходить. Ривок фактично закрив питання переможця. У завершальному відрізку матчу господарі довели гру до логічного фіналу на свою користь – 84:74.

Матч із “Черкаськими Мавпами” був очікувано складнішим. За 34 секунди до фінальної сирени наш кошик був битий слем-данком. Потужність – боксерського рівня.

Один із найефектніших моментів тижня вивів черкасців уперед – 75:74. У цю мить героїчну місію на себе взяв Аурімас Маяускас. Литовець заробив два бали у проході, плюс – право на штрафний, який упевнено реалізував. План порятунку гості обговорили на останньому тайм-ауті, але, як бачите, стратегія не спрацювала. П’ята поспіль перемога «Запоріжжя» — 77:75.

БК “Запоріжжя” вийшов на першу сходинку Суперліги. Однак лише на 1 очко відстає “Хімік” із грою у запасі. Нашим гравцям слід продовжувати переможну серію, аби набути статусу одноосібного лідера. Втім, наступний шанс закріпити своє становище, запоріжці матимуть аж 12 лютого. До того часу у чемпіонаті України — пауза.