+3°

БК “Запоріжжя” зустрівся з дніпровським опонентом

15.10.2019, 18:29

У рамках четвертого туру баскетбольної Суперліги України відбулося дербі між Дніпром та БК Запоріжжя”. Ці команди завжди славились непоступливою конкуренцією. Цього разу принциповість поєдинку підкріплювалась тим, що саме наш клуб у минулому сезоні переміг сусідів у боротьбі за бронзові нагороди.

Перша чверть матчу підтвердила статус дербі між “Запоріжжям” і “Дніпром”. Гості не вважалися фаворитом зустрічі. Але швидко дали зрозуміти візаві про непоступливу налаштованість. Господарям знадобилося чотири штрафних, аби зробити рахунок 3:0. А підопічним Валерія Плеханова вистачило одного влучного триочкового Лью Столлворта. Трюльником “душа Плеханівської команії” поклав старт ривку 7:0. Далі гра вирівнялась. Однак наприкінці 10-хвилинки нашим хлопцям забракувало холоднокровності. Спершу Яків Тітов не реалізував вихід сам-на-сам із кошиком. Потім Андрій Кожемякін втратив м’яча, чим скористався Генрі Дугат і встановив підсумковий для цього відрізку зустрічі рахунок – 25:23 на користь “Дніпра”.

Початок другої чверті гості провалили, пропустивши ривок 0:7. Такий заділ із боку “Дніпра” природно ускладнив життя нашому клубу перед другою половиною гри. На велику перерву підопічні Валерія Плеханова пішли з відставанням у 9 очок.

На старті третьої десятихвилинки підлеглі Валерія Плеханова розпочали роботу над помилками. Окрім капітана Володимира Шевченка та Лью Столлворта, до скорочення відставання добре доклав рук ще один молодий українець – Ілля Нємцу. І в мить, коли ми ледь не наблизилися до візаві впритул, одному з лідерів БК “Запоріжжя” Володимиру Шевченку дають технічний фол. За кілька секунд таке ж “покарання” спіткало й керманича нашої команди. Власне, після цього інтрига почала згасати. Команда Дениса Журавльова пішла у відрив. Помічалася втома наших гравців. Приціл збився. Конкурувати з вищим на зріст опонентом стало важко. Тим не менш один із наших баскетболістів знайшов у собі сили для гумору. Саме жартом закінчив матч Ламонтрей Херріс. Коли до фіналу лишалося 13 секунд, м’яч був у руках Дугата. Часу на атаку у дніпрян було менше. Тож, природньо, Генрі віддає м’яча Ламонтрею, щоб гра не затягувалась формальностями. Усі готувалися тиснути одне одному руки… всі… але не Херріс. Отримавши м’яча, наш легіонер побіг до незахищеного кошика господарів і забив слем-данк. Статистам нічого не лишилося , як зафіксувати дію Дугата як “втрату”, а очки Ламонтрея як зарахований данк. Що ж, можливо це просто жарт. Але знаючи баскетбольний менталітет американців та їхню нелюбов програвати, можемо припустити, що це виклик на матч-реванш і категорична незгода з тим, як розвивалися події в першому дербі “Дніпро” – БК “Запоріжжя”. Та поки що – 96:85, перемога за “Дніпром”.

БК “Запоріжжя” виконав програму-мінімум і здобув одну перемогу в двох виїзних матчах і наступного тижня нарешті зіграє на власному майданчику. У п’ятницю, 18 жовтня, о 18.00 годині запоріжці зіграють з БК “Одеса”, а у неділю, 20 жовтня, о 14.00 з чемпіоном минулого сезону южненським “Хіміком”.