circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Близько 6 тисяч запоріжців шукають роботу

19.04.2018, 21:21

text
Поділитися:

7 тисяч безробітних. Саме стільки запоріжців зареєструвались у міському центрі зайнятості цього року. Роботу вже знайшли понад 1000-ча з них. Серед тих, хто ще тільки планує зайнятість – технічні та державні службовці, торговці та різноробочі. Вакансій у місті значно менше, ніж безробітних. Вільних місць близько 600. На одну посаду претендують 7 осіб. Та вихід є, кажуть у центрі зайнятості. Нещодавно 9 людей отримали разову виплату допомоги по безробіттю. Ці кошти виділили на створення власного бізнесу.

Ще півроку тому запоріжанка Марина Грамчук працювала юристконсультом. Але потрапила під скорочення. Тоді жінка стала на облік до міського центру зайнятості. Усе життя Марина мріяла розпочати власну справу. Для цього почала вчитися. Потім створила та захистила свій бізнес-план. Зараз у жінки — власне адвокатське бюро.

Тепер Марина вже сама приймає людей на роботу. Каже: звертає увагу і на ті резюме, які надходять на пошту. За даними фахівців, на перегляд резюме роботодавець витрачає не більше 30 секунд. Тому така візитівка повинна бути короткою, конкретною та правдивою. За словами консультантів центру зайнятості, роботодавці не проти і творчих підходів до створення резюме. Такі документи вони переглядають детальніше.

Працівники центру зайнятості кажуть – резюме запоріжці надсилають пристойні. Складнощі виникають під час співбесід. Адже людям складно презентувати себе. Тому у центрах постійно організовують безплатні тренінги та заняття. А ще перед зустріччю радять більше дізнатися про компанію чи підприємство, які запросили шукача роботи. Та на цьому підготовка до співбесіди не закінчується.

Аби полегшити та прискорити процеси пошуку роботи, у центрах зайнятості створили нові сервіси. Тепер запоріжці можуть розміщувати власні відеорезюме, дізнаватися про своїх можливих роботодавців і записатися до електронної черги для безробітних.

Усе це знає і Марина Грамчук. У планах її бюро — вирішувати проблеми харчової промисловості та продовольчого забезпечення. А ще жінка допомагатиме безробітнім.

Тому влаштуватися на роботу та відкрити власну справу не так складно. Головне — не опускати руки та бути готовим вчитися.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: