circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Бюджет Запоріжжя у 2020 році буде меншим, ніж у 2019

10.12.2019, 12:03

text
Поділитися:

Трохи менше 8 мільярдів гривень. На таку суму житиме Запоріжжя у наступному році. І це на один мільярд менше, ніж цьогоріч. Про це повідомив міський голова Володимир Буряк. Наголосив, вперше головний фінансовий документ формували, враховуючи побажання запоріжців.

Дефіцит бюджету у наступному році становитиме понад 500 мільйонів гривень. Вцілому кошторис буде меншим на понад мільярд, ніж торік. У фіндепартаменті пояснюють: це пов’язано із монетизацією пільг та зі змінами у фінансуванні медицини.

Попри дефіцит кошторис склали з урахуванням результатів соціологічного проекту «Формуємо бюджет разом!», який вперше реалізували у Запоріжжі. У ньому взяли участь дві з половиною тисячі городян. Майже 30% опитаних вказали на необхідність добудови запорізьких мостів.

Дослухавшись до побажань запоріжців, міська влада наступного року найбільше коштів спрямує на благоустрій та розбудову міської інфраструктури. Сума сягає понад півмільярда гривень. Ще майже 700 мільйонів планують витратити на ремонти доріг і тротуарів. Майже 200 мільйонів виділять на ремонти будинків, обслуговування ліфтів та внутрішньобудинкових мереж. Також закладають кошти на оновлення комунального транспорту, зокрема наступного року мають поповнити парк електробусів і продовжити реалізацію Програми “Запорізький трамвай”.

Гарантованими статтями видатків є зарплата бюджетників та розрахунки за комунальні послуги. Разом з тим міський голова зазначив: є ризик недофінансування освітньої та медичної галузей із держбюджету. Щодо медичної галузі, то субвенція передбачена лише на перші 3 місяці. Проте і її буде недостатньо. Тому місту доведеться додатково віднайти 120 мільйонів гривень на потреби галузі. А вже з 1 квітня зміниться сам механізм фінансування сфери охорони здоров’я. Ще 150 мільйонів спрямують на міські соціальні програми. Більш докладно опрацювати кошторис депутати мають на засіданні постійних комісій. А от затвердити бюджет-2020 повинні 18-го грудня.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: