circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Через борги ЗТМК на Запоріжжі не виключені збої у енергозабезпеченні

29.08.2018, 10:55

text
Поділитися:

На цьому голова облдержадміністрації Костянтин Бриль наголосив, коментуючи ситуацію щодо заборгованості Запорізького титано-магнієвого комбінату перед постачальниками електроенергії, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

За інформацією ПАТ «Запоріжжяобленерго», за станом на 1 серпня 2018 року борг за спожиту електроенергію ТОВ «ЗТМК» склав 665,6 млн. грн., у тому числі за 2018 рік – 74 млн. грн. При цьому лише за липень підприємство заборгувало 51,9 млн. грн. Також утворилася заборгованість з першого планового платежу за спожиту електроенергію у серпні 2018 року в сумі 17 млн. грн. Тобто у серпні (на 17.08.2018) не проведено жодної оплати згідно з виставленими рахунками та умовами договору про постачання електричної енергії.

Як підкреслив Костянтин Бриль, таке ігнорування власних зобов’язань з боку ЗТМК ставить під загрозу діяльність обленерго.

– Хочу нагадати, що з липня 2018 року постановами НКРЕ КП для ПАТ «Запоріжжяобленерго» було переглянуто алгоритм відрахування коштів на поточні рахунки товариства. Нині цей алгоритм встановлено у розмірі 13,58%, із серпня 2018 року – 14,12%. Також було зменшено щодобові відрахування, що на сьогодні дозволяє здійснювати виплату поточних нарахувань із заробітної плати працівникам товариства. Однак це рішення не гарантує стабільну виплату заробітної плати працівникам ПАТ «Запоріжжяобленерго» надалі, оскільки НКРЕ КП у будь-який момент може змінити алгоритм та встановити його на рівні нуля відсотків. Адже заборгованість ПАТ «Запоріжжяобленерго» перед ДП «Енергоринок» не ліквідовано. І питання з погашенням заборгованості ТОВ «ЗТМК» перед ПАТ «Запоріжжяобленерго» не вирішено. Систематичні неплатежі титано-магнієвого комбінату ставлять під загрозу енергозабезпечення споживачів області, оскільки ПАТ «Запоріжжяобленерго» не в змозі розраховуватися на 100% за куповану електроенергію. Це відповідно ставить під загрозу стабільну виплату заробітної плати працівникам ПАТ «Запоріжжяобленерго», проведення в повному обсязі якісного ремонту електромереж, електрообладнання та надання якісних послуг споживачам з постачання електричної енергії надалі. Адже НКРЕ КП у будь-який момент може змінити алгоритм та встановити його на рівні нуля відсотків, – наголосив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Наразі керівництво ТОВ «ЗТМК» не допускає персонал ПАТ «Запоріжжяобленерго» для обмеження енергозабезпечення струмоприймачів, що не використовуються у прямих технологічних процесах виробництва. За серпень 2018 року було дев’ять недопусків, про що складено відповідні акти. Відключення з центрів живлення неможливе через наявність екологічної броні електропостачання та субспоживачів.

Нині ПАТ «Запоріжжяобленерго» звернулося до облдержадміністрації з проханням сприяти вирішенню ситуації. Тож Костянтин Бриль наголосив, що влада області винесе це питання на Раду оборони області та буде вимушена звернутися до правоохоронних органів з проханням сприяти допуску фахівців обленерго на територію ТОВ «ЗТМК» для обмеження енергозабезпечення струмоприймачів, що не використовуються у прямих технологічних процесах виробництва.
Крім цього, влада регіону звернеться до прокуратури з проханням у рамках кримінальної справи перевірити той збиток, який наносить області ігнорування власних зобов’язань з боку ЗТМК.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: