circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Через брак коштів робота мобільної еколабораторії опинилася під питанням

02.02.2021, 20:01

text
Поділитися:

Придбати спеціальну автівку, яка має моніторити стан довкілля та здійснювати екологічні дослідження, свого часу вдалося за рахунок співфінансування із міського та обласного бюджетів. Згодом її передали у користування обласному лабораторному центру, який і мав би забезпечувати безперебійну роботу.

Таким чином, відпочатку ані в обласному, ані в державному бюджетах не були передбачені кошти на утримання лабораторії, закупівлю палива та необхідних для її роботи матеріалів і страхування самого авто, зазначають в міськраді. Аби ввести в дію обладнання та виконувати необхідні дослідження, 2 роки тому місто знову виділило майже 600 тисяч гривень, що дозволило пересувній лабораторії за потреби виїжджати на виклики та здійснювати моніторинг. Однак вже цьогоріч робота мобільної еколабораторії знов опинилася під питанням через відсутність коштів виділених з обл- або держбюджетів. Ще наприкінці минулого року сплив термін страхування автівки, однак гроші на її функціонування ані держава, ані область знову не передбачили.

За фіндопомогою представники лабораторного центру вкотре звернулись до міської влади. Однак, враховуючи те, що лабораторія знаходиться в обласному підпорядкуванні,
Запоріжжя не в змозі фінансувати її роботу з міського бюджету. До того ж, у місті є чимало інших важливих програм, які потребують значних коштів. Як повідомили у самому лабцентрі, відновити функціонування еколабораторії у мобільному режимі зможуть лише після отримання повного фінансування. Зазначимо, воно повинно здійснюватись із держ- або облбюджету.

Тимчасово до моменту надходження фінансових коштів для реалізації природоохоронного заходу експлуатація мобільної лабораторії моніторингу довкілля буде відбуватись силами ДУ “Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ України” стаціонарно по вулиці Рекордній, 27 у цілодобовому щоденному режимі без виїзду за межі території дислокації. Дослідження стану атмосферного повітря за зверненням громадян у цей період здійснюватися не будуть.

У міськраді наголошують, у жодному разі Запоріжжя не залишиться без досліджень стану атмосферного повітря. На постійній основі цим займаються одразу дві спеціалізовані установи, які регулярно надають місту дані своїх досліджень.

Усі результати перевірок, які збирають вищезазначені установи щодо стану повітря у місті, надходять, зокрема і до Запорізької міської ради, після чого публікуються на офіційному сайті. Із власних джерел нам стало відомо, що фракція партії “Єднання” Володимира Буряка в облраді підготувала звернення до керівництва області з приводу ситуації, що склалася, та необхідності забезпечення фінансування з обл- або держбюджету роботи мобільної лабораторії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: