circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Через Хортицю пустять тролейбуси з автономним ходом

20.02.2019, 13:22

text
Поділитися:

У 2019 році у Запоріжжі багато уваги буде приділено продовженню оновлення рухомого складу трамваїв та тролейбусів. Планується придбати ще 12 капітально відремонтованих трамваїв, які раніше експлуатувалися у країнах ЄС. Також закуплять 9 капітально відремонтованих тролейбусів, 5 нових тролейбусів з автономним ходом. Питання розвитку комунального громадського транспорту розглядалися під час наради, яку провів сьогодні міський голова Володимир Буряк.

З 2016 року у Запоріжжі реалізується програма розвитку комунального громадського транспорту. Вона включає у себе закупівлю автобусів великої місткості, збирання, капітальний ремонт та придбання трамваїв, закупівлю тролейбусів. Відкрито нові автобусні маршрути з комунальними автобусами. Комунальний транспорт оснащується системами GPS-навігації. Під час сьогоднішньої наради у міськвиконкомі обговорили результати роботи та плани на 2019 рік.

– Важливо, що спочатку було виконане пасажирообстеження, яке виявило питання, що потребують вирішення. Було прийняте принципове рішення про необхідність закупівлі великих автобусів, відкриття нових маршрутів з великими автобусами. У нас вже працюють маршрути №№ 17, 18, 56, 59, 72. Нещодавно було відкрито маршрут №39, який з’єднує Хортицький район з центром міста, – зазначив Володимир Буряк.

Кількість автобусів на маршрутах поступово збільшується. Зокрема представники «Запоріжелектротрансу» повідомили, що на маршруті №39 вже працює 12 великих автобусів, хоча спочатку їх було 6.

Загалом з 2016 року було придбано 95 автобусів великої місткості. Частина з них ще має надійти до міста за умовами договору фінансового лізингу. В результаті у Запоріжжі цього року працюватимуть 100 великих комунальних автобусів, причому не лише на діючих маршрутах. Цього року буде відкрито кілька додаткових маршрутів.

– Планується відкрити маршрут №29, який з’єднає Заводський район з 4-м Південним мікрорайоном. Також цього року запрацюють маршрут №86 «Комбінат «Запоріжсталь» – вул. Футбольна», маршрут №78 – «Сімферопольське шосе – БК «ЗАлК», – повідомив Володимир Буряк.

Підвищена увага у 2019 році буде приділена оновленню електротранспорту. Запланований капітальний ремонт 4 трамваїв. Також буде зібрано 2 запорізьких трамваї, придбано 12 європейських трамваїв. Все це – продовження реалізації програми Володимира Буряка «Запорізький трамвай». Разом з тим планується закупити 9 капітально відремонтованих тролейбусів, які раніше експлуатувалися у країнах ЄС, 5 нових тролейбусів з автономним ходом.

– Необхідні зміни буде винесено на розгляд найближчої сесії міської ради. Впевнений, що депутати їх підтримають. Вважаю, що підвищена увага до розвитку електротранспорту є правильним рішенням, адже цей транспорт є більш екологічним та економним, – заявив Володимир Буряк.

Тролейбуси з автономним ходом планується використовувати на маршруті, який ходитиме через о. Хортицю.

Окрім використання бюджетних коштів, у Запоріжжі продовжується робота над залученням європейських коштів для оновлення комунального транспорту. Зокрема це стосується співробітництва з Європейським інвестиційним банком, у рамках якого місто планує придбати 20 автобусів та 26 електробусів. Ще 5 електробусів Запоріжжя розраховує придбати за рахунок коштів «Кіотського протоколу».

У 2019 році продовжиться оснащення громадського транспорту системами GPS-навігації. До програми поступово планується підключати і приватних перевізників. Нагадаємо, у місті вже встановлено 16 інформаційних табло, на яких відображається інформація про прибуття комунального транспорту. Також успішно працює мобільний додаток.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: