circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Через нашестя медуз у Кирилівці масово будують басейни

08.09.2021, 08:38

text
Поділитися:

Питання підведення підсумків курортного та оздоровчого сезонів стало одним із основних на засіданні колегії обласної державної адміністрації у Кирилівці.
На сьогодні 15% загальної площі області – це потужні рекреаційні ресурси, які можна використовувати для розвитку курортного сектору та проведення оздоровлення населення регіону. Берегова лінія Азовського моря в межах області перевищує 300 кілометрів, утворюючи піщані та піщано-черепашкові пляжі з приморсько-степовим кліматом.
На території трьох районів Запорізької області сконцентровано більше 600 туристичних і санаторно-курортних закладів та 48 дитячих оздоровчих закладів.
Щороку м. Бердянськ приймає понад 1 млн відпочивальників, а Кирилівку щосезону відвідує близько 2 млн туристів.
Протягом 2021 року для оздоровлення дітей в області працювало 19 таборів, в яких відпочило понад 16 тисяч дітлахів.
Однак, за останні роки на узбережжі виникли певні проблеми, які потребують вжиття дієвих заходів. Зокрема, це нашестя медуз та періодичне масове викидання водоростей. Ці фактори дуже негативно впливають на перебіг курортного сезону. Крім того, починаючи з 2006 року Азовське море перебуває в режимі поступового «осолонення» через зменшення обсягів надходження прісної води з річок, що теж не покращує ситуацію.
Якщо наші курорти не відвідуватимуть туристи, то й інші громади півдня не матимуть доходів. Тому варто детально вивчити питання “осолонення” і збільшення кількості медуз. Ці проблеми варто вирішувати системно та разом, – зазначив Олександр Старух під час обговорення питання.
Однак власники закладів розміщення не “опускають руки” та постійно покращують інфраструктуру, щоб підвищити якість послуг, що надаються. Один із варіантів вирішення проблеми – будування басейнів на базах відпочинку.
Так, у закладах Коси Федотової вже є 30 басейнів, 5 з яких мають підігрів і можуть працювати з кінця квітня до кінця жовтня. На базах коси Пересип функціонує 31 басейн, один із підігрівом. За прогнозами Кирилівської селищної ради, за 1-2 роки майже кожен об’єкт курортного бізнесу на косах матиме хоча б один басейн. Разом з тим, власники закладів відпочинку планують забезпечити частину номерного фонду і об’єкти громадського харчування опаленням, щоб максимально продовжити проведення курортно-оздоровчого сезону. Окремого вирішення потребує і питання водозабезпечення селища Кирилівка.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: