circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Через похолодання озимим на Запоріжжі загрожує загибель

26.02.2018, 14:19

text
Поділитися:

Особливості підготовки та проведення весняно-польових робіт у 2018 році обговорили учасники семінару-наради, який провів в.о. директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Андрій Поляков, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

Щодо ситуації на полях області поінформував в.о. директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Андрій Поляков.

Так, із посіяних озимих зернових культур під урожай 2018 року на площі 680,1 тис. га сходи отримано на 675,6 тис. га (99,6% від посіяного), з них в доброму та задовільному стані знаходиться 73%, в слабкому та зрідженому стані – 27%. Із 32,7 тис. га посіяного озимого ріпаку в доброму і задовільному стані знаходиться 67%, у слабкому і зрідженому стані – 30%, загинуло 3% від посіяного.

Для підживлення сільськогосподарських культур закуплено 26,2 тис. тонн мінеральних добрив, що становить 68% від потреби. Засобами захисту рослин господарства забезпечені на 21%, протруйниками насіння та проти хвороб – на 78%. Насінням ярих зернових і зернобобових культур сільгосппідприємства області забезпечені в повному обсязі.

На сьогодні відремонтовано 97% грунтообробної техніки, 96% тракторів та сівалок. Закуплено понад 46% від потреби дизпалива та 54% бензину.

– З огляду на те, що до початку посівної кампанії залишилось обмаль часу, роботу по закупівлі матеріально-технічних засобів слід активізувати. Щодо фінансового забезпечення, за інформацією районів планова потреба в коштах на весняно-польові роботи становить майже 6 млрд. грн., що на 1 млрд. грн. більше, ніж у 2017 році. Власних коштів сільськогосподарські підприємства мають 5,5 млрд. грн., зокрема, не вистачає 0,4 млрд. грн., які будуть перекриватись за рахунок залучення банківських кредитів, – зазначив Андрій Поляков.

Також у 13 районах області розпочато підживлення озимих культур. Наразі підживлено 51,2 тис. га, що становить 7% від необхідного.

– За прогнозами синоптиків очікується зниження температури до -11 – -16 градусів. Похолодання може стати критичним для деяких культур, таких як ріпак та гірчиця. Тому головне завдання – зберегти, вчасно захистити та підживити озимину, – наголосив Андрій Поляков.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: