circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

День жінок у науці: як запоріжанки підкорюють науку та створюють роботів

11.02.2021, 18:52

text
Поділитися:

У руках професорка Вікторія Меняйло тримає свою монографію про підготовку докторів філософії до дослідницької діяльності. Посібників на цю тему в Україні взагалі-то немає. Тому за монографією Вікторії готують аспірантів у багатьох українських вишах. Професорка каже, дослідження цієї теми та робота над виданням тривали цілих п’ять років. Коли нарешті завершила працю, каже – емоції переповнювали.

Вікторія каже, аби займатися наукою, потрібно нею жити. Згадує, її історія почалась, коли отримала диплом із відзнакою на фізико-математичному факультеті, потім – аспірантура. Наука у житті жінки з’явилась поступово. Для цього, зазначає, потрібно вчитись усе своє життя. Чим вона і займається вже понад 30 років.

Та й на цьому пані Вікторія зупинятися не збирається. Вже має плани на майбутнє. Зазначає, підтримка і розуміння рідних вкрай важливі, коли присвячуєш своє життя науці.

Плани на майбутнє має і Марія Щербань. Дівчина навчається на першому курсі на програміста. Сфера айті їй до вподоби. Наразі Марія тільки починає робити у ній перші кроки. Проте за плечима вже має гран-прі за науковий проект. Марія розповідає: аби саме її проект переміг, потрібно було не тільки створити робота, а й передбачити алгоритми його дії.

За словами Марії, навчання на програміста дуже дотичне до розробок. Та додає, що хоче досягти таких навичок, аби зуміти запрограмувати робота і все ж таки втілити ідею у життя.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: