circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Депутати Запорізької облради переглянули регіональний бюджет

23.03.2018, 10:15

text
Поділитися:

Депутати обласної ради затвердили проект рішення «Про внесення змін і доповнень до рішення обласної ради від 30.11.2017 № 63 «Про обласний бюджет на 2018 рік», що дасть можливість своєчасно та в повному обсязі розпочати виконання обласних програм, проведення тендерних процедур та робіт з будівництва, реконструкції та ремонту, а також придбання необхідного обладнання та техніки як для обласних комунальних закладів, так і для територій області. Загальний обсяг коштів, спрямованих на реалізацію програмних заходів та здійснення капітальних видатків, склав 603,5 млн. грн.

За словами голови облдержадміністрації Костянтина Бриля, бюджетні питання дуже важливі для регіону, тож за їх одностайну підтримку варто подякувати всім депутатам облради.

– Стосовно бюджетних питань було чимало обговорень. Адже ми розуміємо, що в порівнянні з минулим роком, коли бюджет розвитку становив 600 мільйонів гривень, нині ми маємо тільки 200 мільйонів і на це є об’єктивні причини. Ми мали задовольнити чимало напрямків, зокрема депутатські фонди. В підсумку кожен із народних обранців отримав до мільйона гривень, а це значна сума. Приймаючи зміни до бюджету, головний наголос робили на проектах. які не завершені в попередні роки. Велику увагу приділено об’єктам, що мають співфінансування з Державним фондом регіонального розвитку. Основні позиції, яким приділили увагу, належать до гуманітарної сфери. Це дитсадки, школи та лікарні. Залишились ще важливі питання, які залежать від рішення Кабінету Міністрів України. Це стосується коштів медпрацівникам та освітянам. Я особисто звернув увагу Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана на наші основні проблеми. Це – вирішення питання «Запоріжжяобленерго», розв’язання проблеми з дотаціями, дефіцит яких на сьогодні складає 150 мільйонів гривень, та додаткові кошти соцекономрозвитку, – наголосив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Серед головних напрямків, які отримали фінансування в результаті внесення змін і доповнень до бюджету області, – заходи регіональної програми будівництва, реконструкції, модернізації об’єктів інфраструктури, соціально-культурного та екологічного призначення по Запорізькій області на період до 2020 року
на суму 51,6 млн. грн. (47,1 млн. грн. спрямовано Департаменту капітального будівництва облдержадміністрації, 4,5 тис. грн. – трансферти іншим місцевим бюджетам: м. Токмак – 2,1 млн. грн., Комишуваська ОТГ – 2,0 млн. грн., Запорізький р-н – 108 тис. грн., Приазовський р-н – 298 тис. грн.).

На заходи регіональної цільової програми «Питна вода Запорізької області» виділено 42,3 млн. грн., з них фінансова підтримка КП «Облводоканал» – 10 млн. грн., реалізація заходів з капітального ремонту та реконструкції об’єктів – 32,3 млн. грн. (з них Департаменту капітального будівництва облдержадміністрації – 4,8 млн. грн., Департаменту житлово-комунального господарства – 25,6 млн. грн., трансферти Василівському району – 1,9 млн. грн.).

На здійснення заходів за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища передбачено 102,5 млн. грн. за рахунок вільного залишку екофонду (з них головним розпорядникам коштів 70 млн. грн., трансферти територіям та держбюджету- 32,5 млн. грн.).

У рамках проведення «митного експерименту» на виконання робіт на дорогах загального користування державного значення заплановано 170,5 млн. грн. (170,1 – за рахунок залишку понадпланових надходжень митних платежів, 0,3 млн. грн. – за рахунок вільного залишку, 0,1 млн. грн. – за рахунок коштів обласного бюджету).

Видатки споживання загального фонду складуть 10,6 млн. грн. Зокрема, виплата соціальних стипендій студентам чотирьох коледжів, яка раніше здійснювалася за рахунок державного бюджету, – 4,3 млн. грн.; перезарядка гама-терапевтичних апаратів КУ «Запорізький обласний клінічний онкологічний диспансер» ЗОР – 5,7 млн. грн.; фінансова підтримка КУ «Запорізький академічний обласний театр юного глядача» ЗОР у зв’язку із введенням з 1 квітня 2018 року додаткових штатних одиниць – 649,8 тис. грн.

Видатки на реалізацію інших галузевих програм передбачені в сумі 121,9 млн. грн. (з них головним розпорядникам коштів – 98,3 млн. грн., іншим бюджетам у вигляді міжбюджетних трансфертів – 23,6 млн. грн.).

На виконання заходів Програми сприяння виконанню депутатських повноважень депутатами Запорізької обласної ради на 2017-2020 роки заплановано 32,5 млн. грн. відповідно до пропозицій, наданих обласною радою.

Постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 88 «Деякі питання використання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами у 2018 році» Запорізькій області передбачені кошти субвенції в сумі 33,4 млн. грн., які спрямовуються:

– на підтримку осіб з особливими освітніми потребами – 29,7 млн. грн., які розподілено між місцевими бюджетами міст, районів та ОТГ пропорційно кількості дітей з особливими потребами, які навчаються в інклюзивних та спеціальних класах загальноосвітніх шкіл;

– на оснащення кабінетів інклюзивно-ресурсних центрів – 3,7 млн. грн., розподілені між територіями пропорційно кількості інклюзивно-ресурсних центрів, які утворені та які планується утворити в 2018 році.

У затвердженому проекті також здійснено перерозподіл дотації з місцевого бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я на користь районів та об’єднаних територіальних громад за рахунок зменшення на 50% суми дотації по містах обласного значення (крім м. Токмак).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: