circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Депутати Запорізької облради обговорили долю каолінового кар’єру

27.02.2020, 21:00

text
Поділитися:

Перетворення лікарень на комунальні некомерційні підприємства, кадрові, господарчі питання та перерозподіл коштів обласного бюджету. У Запоріжжі відбулася 35-та сесія обласної ради.

У сесійній зали громадські активісти з Вільнянського району розгортають транспаранти з вимогами не допустити будівництва на території району каолінового кар’єру та збагачувальної фабрики. Суперечки навколо цього об’єкту точаться вже три роки. Вплив комбінату вважають згубним для екології, а забудовник запевняє про безпеку. Прокурор області повідомляє, зараз перевіряють чи не було порушень при виділенні землі під кар’єр.

Противники будівництва кар’єру запевняють, окрім хімічних сполук які наявні в каоліні – це фарбуючі метали, такі як залізо, титан, в місці, плановому для діяльності, на обмеженій території виявлено перевищення радіоактивних рівнів у поверхневих та підземних водах.

У порядку денному самої сесії — понад сотню питань. Більшість з них депутати приймають пакетним голосуванням. Зокрема, про перетворення обласних лікарень на комунальні некомерційні підприємства. Цього вимагає другий етап медичної реформи. Голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак підкреслив, від цих змін чекають тільки покращення і надання найбільш якісних послуг нашим співгромадянам.

Ще одне важливе питання — зміни до обласного бюджету. Зараз треба розподілити вільні залишки — 50 мільйонів гривень. Це найнижчий рівень за останні роки. Директор департаменту фінансів облдержадміністрації Сергій Медвідь пояснив, на розгляд виносять погашення кредиторської заборгованості по департаменту охорони здоров’я – це 27 млн гривень. Ці гроші мають бути обов’язково погашені в березні. Інша кредиторська заборгованість виплачуватиметься протягом року.

Григорій Самардак додав, голосуючи за той чи інший проект бюджету, ми повинні в своїй роботі використовувати принцип – що для нас сьогодні найголовніше, чи закривати ту чи іншу проблему соціальну, погашати заборгованості по заробітній платні, чи виплачувати людям у системі освіти, охорони здоров’я чи в комунальних закладах, – це найголовніше.

Вже на 27 березня заплановано проведення позачергової сесії, де збираються перерозподілити кошти на третій етап медичної реформи та погашення заборгованості працівникам комунальної сфери.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: