+3°

+3°

Для БК «Запоріжжя» Суперліга України закінчилася «сріблом»

15.06.2021, 15:24

Незважаючи на півфінальну сенсацію, Валерій Плеханов до кінця дивився правді в очі. У боротьбі за “золото” фаворитом був саме “Прометей”. Перш за все справа в ротації. Склад цього колективу значно ширший. Це забезпечує більшу різноманітність маневрів. Під час гри лідери можуть страхувати один одного в разі втоми, а також у миті фол-траблів. Арсенал “Запоріжжя” бідніший. По суті, це — морально вольові якості українців і захмарна мотивація легіонерів. Власне, MVP сезону, американець Майк Кеффі, став головною загрозою для “Прометея” у третій грі фінальної серії. Завдяки його результативності та підтримці товаришів першу чверть господарі взяли з рахунком 28:14.

Перед великою перервою рахунок оманливо спонукав місцевих фанатів передчасно радіти . Запоріжці були попереду 51:36. Однак далі трапилося те, про що вболівальник воліє не думати, натомість холодний досвідчений розум керманича завжди пам’ятає. Результативність втомлених господарів почала знижуватися. Під кінець третьої чверті “Прометей” наблизився до нас упритул. Апогеєм кризи стали чотири фоли Майка Кеффі. Отже, ще одне порушення, і легіонер буде змушений залишити майданчик. Валерій Плеханов садить американця на лаву, аби зберегти до завершальної 10-хвилинки. Власне, в останньому відрізку зустрічі Майк, можливо, усвідомлюючи хиткість свого становища, діяв не настільки блискуче, як у першій половині. У цю мить на допомогу прийшло те, що працює, коли геть усі технічні та фізичні аспекти знищено — командний дух. БК “Запоріжжя” тримав інтригу до останньої хвилини. До тієї, коли з паркету пішов Аурімас Маяускас, через перебір фолів. Тоді “Прометей” і закрокував до омріяного “золота”. Підсумок – 83:88, гора за “Прометеєм”, загальний рахунок 0:3. Отже, запоріжці здобувають історичне “срібло”. А команда з Кам’янського уперше в історії стає чемпіоном Суперліги.