circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Для запорізьких рятувальників придбають паливо на 1 млн гривень

25.03.2019, 10:38

text
Поділитися:

Про виділення коштів з резервного фонду обласного бюджету на першочергові заходи щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій у весняно-літній період 2019 року йшла мова під час чергового засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке відбулося під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Андрія Антонова.

За даними моніторингу погодних умов на території Запорізької області протягом останніх років у весняний період спостерігається збільшення пожеж на відкритих територіях. У літній період, у зв’язку з аномальним потеплінням та надзвичайним п’ятим рівнем стану пожежної небезпеки, в першу чергу від вогню потерпають екосистеми області, до яких також належать і лісові масиви, відкриті території, сільгоспугіддя.

Як доповів перший заступник начальника ГУ ДСНС України у Запорізькій області Володимир Матросов, у 2017 році протягом весняно-літнього періоду на території області виникло 6292 пожежі, з них 4317 в екосистемах на площі 2601,7 га, з яких у межах лісового фонду 807 га. Витрати пально-мастильних матеріалів на гасіння пожеж склали: дизельного пального – 78672 літрів, бензину – 199856 літрів.

Протягом весняно-літнього періоду 2018 року на території Запорізької області виникло 4500 пожеж, з них 2547 в екосистемах на площі 980,6 га, з яких у межах лісового фонду 50 га. На гасіння пожеж витрачено дизельного пального 83858 літрів, бензину – 119842 літри.

Такий стан справ у весняно-літній період останніх років призводить до значної перевитрати пально-мастильних матеріалів, розрахованих на використання протягом усього року, та виникненню дефіциту пального на ліквідацію надзвичайних подій та проведення аварійно-рятувальних заходів. Поряд з цим, завдяки виділенню з резервного фонду обласного бюджету 222 тис. 660 грн. у 2017 році та 1 млн. 246 тис. 76 грн. у 2018 році на пально-мастильні матеріали підрозділам Головного управління ДСНС України у Запорізькій області вдалося оперативно реагувати на нештатні події, жодна з яких не розвинулася до рівня надзвичайної ситуації.

За станом на 19.03.2019 року в природних екосистемах області вже виникло 275 пожеж на площі 81,23 га.

З метою запобігання виникненню надзвичайних ситуацій у весняно-літній період 2019 року, своєчасної ліквідації їх можливих наслідків, забезпечення оперативної готовності аварійно-рятувальних підрозділів Головне управління ДСНС України у Запорізькій області звернулося до комісії з проханням стосовно виділення з резервного фонду обласного бюджету коштів на придбання пально-мастильних матеріалів для забезпечення реагування на надзвичайні ситуації у весняно-літній період 2019 року.

На засіданні комісії було підтримано рішення щодо виділення з резервного фонду обласного бюджету коштів у розмірі 1 млн. грн. на придбання пально-мастильних матеріалів для забезпечення реагування на надзвичайні ситуації у весняно-літній період.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: