circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Для Запорізької області збільшили план із призову строковиків

15.03.2018, 14:18

text
Поділитися:

Підсумки призову громадян України на строкову військову службу у Запорізькій області восени 2017 року та завдання і готовність до проведення призову громадян на строкову військову службу весною 2018 року обговорили учасники наради, яка відбулася під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Едуарда Гугніна. У заході взяли участь голови районних державних адміністрацій області, міські голови, голови об’єднаних територіальних громад, військові комісари, представники Головного управління Національної поліції України в Запорізькій області, голови призовних комісій, лікарі, які організовують роботу медичного персоналу призовних комісій, начальники Запорізького зонального відділу військової служби правопорядку Збройних Сил України та представники відповідних структурних підрозділів облдержадміністрації.

– Насамперед, злагоджена тісна співпраця між органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, військовими комісаріатами, Національної поліції, закладами охорони здоров’я дала нам змогу восени минулого року на 100% виконати встановлений наряд на призов у кількості 490 чоловік. У цілому минулий рік відрізнявся від попередніх тим, що крім звичних весняних та осінніх призовних кампаній був проведений додатковий призов у серпні до лав Національної гвардії України, який також був виконаний на 100%. На сьогодні облдержадміністрація не залишає без уваги аспект матеріально-технічного забезпечення призову. Так, у минулому році для забезпечення призову з місцевих бюджетів було виділено кошти на загальну суму 1 млн. 575 тис. грн., у тому числі з обласного бюджету за обласною програмою «Призовна дільниця» на 2015-2019 роки» 1 млн. 380 тис. Це фінансування дозволило забезпечити військкомати необхідною статистично-обліковою документацією, здійснити перевезення призовників та створити належні умови їх перебування на обласному збірному пункті. У цьому році за програмою планується здійснити фінансування з обласного бюджету на суму понад 606 тис. грн., – повідомив Едуард Гугнін.

З нагоди успішного проведення заходів щодо призову восени від імені голови Запорізької обласної державної адміністрації були відзначені кращі посадові особи за участь у проведенні осіннього призову 2017 року, які отримали грамоти та цінні подарунки.

За інформацією військового комісара Запорізького обласного військового комісаріату полковника Юрія Трофименка, призов восени 2017 року здійснювали обласна призовна комісія, 27 районних і чотири міських призовних комісії, які разом із 24 районними і міськими військовими комісаріатами в тісній взаємодії з органами місцевого самоврядування, органами державної влади, правоохоронними органами, органами охорони здоров’я, освіти і науки, підприємствами, установами, організаціями та навчальними закладами провели відповідну роботу щодо проведення призову на строкову військову службу. Був встановлений наряд на призов і відправлення молодого поповнення у кількості 490 осіб. З них у Збройні Сили України – 265 (54%), Нацгвардію України – 200 чоловік (41%) та Державну спеціальну службу транспорту – 25 чоловік (5%). Наряд було виконано на 100%.

Проте, як наголосив Юрій Трофименко, залишається проблемним питання пошуку призовників, які злісно ухиляються від призову на строкову військову службу, та призовники, які не пройшли медичний огляд за станом здоров’я. Наразі в Запорізькій області налічується понад 8 тисяч призовників, які вже понад рік знаходяться у розшуку.

– Наразі перед нами стоїть завдання проведення призову на строкову військову службу весною 2018 року. Державне завдання на призов весною 2018 року складає 630 чоловік, з них до частин Збройних Сил України – 286 (45%), Нацгвардії – 182 (29%), Державної прикордонної служби – 124 (20%) та Державної спеціальної служби транспорту – 38 (6%), – підкреслив комісар.

На сьогодні для організації та проведення призову підготовлено всю необхідну нормативно-правову базу. Розпорядженнями голів місцевих адміністрацій та місцевих рад створені обласна та районні, міські призовні комісії.

– Призов громадян України на строкову військову службу є державним завданням та, враховуючи ту ситуацію, яка склалася на сході нашої держави, воно є пріоритетним. Так, юнаки, які будуть призвані, не будуть залучатися до виконання заходів безпеки з відновлення суверенітету і територіальної цілісності країни, проте від виконання ними покладених завдань також залежить прискорення встановлення миру на Донбасі. Навесні цього року у порівнянні з минулими призовами значно збільшився наряд щодо чисельності призовників. Якщо восени минулого року це було 490 осіб, то навесні 2018 – це 630. У зв’язку з цим прошу всіх з відповідальністю поставитися до організації та проведення призову громадян, – наголосив, підбиваючи підсумки, Едуард Гугнін.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: