circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Для запорізьких студентів настав час постріляти

28.05.2021, 13:17

text
Поділитися:

Студенти закладів фахової передвищої освіти Запорізької області позмагалися за першість із кульової стрільби. На базі коледжу радіотехніки ЗНТУ відбулись уже сьомі подібні змагання.

Заключний п’ятий етап змагань відбувся за участі десяти команд. Вперше тут можна було побачити гостей з Оріхова. Цьогоріч зібралася рекордна кількість учасників — 30 студентів. Команда традиційно складається з двох хлопців і однієї дівчини. Єдиним видом програми стала стрільба стоячи. На особливостях проведеного етапу наголошує організатор змагань – спеціаліст Запорізького обласного відділення комітету фізичного виховання і спорту МОН України Олександр Авраменко. За його словами, турнір популяризує фізкультуру і спорт, а також сприяє патріотичному вихованню. Зазвичай, ці змагання проводяться з нагоди Дня Захисника Вітчизни, але, зважаючи на адаптивний карантин, строки довелось перенести.

Минулорічний переможець в особистому розряді Антон Вертилецький, що представляє Запорізький медичний коледж, вирішив знову спробувати свої сили. У його арсеналі є декілька сталих правил: слідкувати за стійкою, контролювати дихання та натискати на спусковий гачок під час видиху. Тільки сукупність цих дій гарантує впевнений постріл. Учасник поділився першим досвідом поводження зі зброєю – у дитинстві ходив з батьком-мисливцем на полювання.

А от студентка Економіко-правничого коледжу ЗНУ Валерія Пономаренко побувала на змаганнях зі стрільби вперше. Вона відносно нещодавно взяла гвинтівку в руки, проте вже мала можливість поборотися за обласну першість. Її суперниками були як дівчата, так і хлопці.

Організатори приділили особливу увагу і безпеці учасників. Перед початком змагань вони пройшли обов’язковий інструктаж. Наступний крок — безпосередньо стрільба. Пневматична гвинтівка ГП-5 береться в руки тільки за дозволом судді. Із десятиметрової дистанції кожен студент мав по три пробних та п’ять основних пострілів. Головний суддя змагань Сергій Настрич зазначає, система оцінювання враховує 5 залікових пострілів по 5 залікових мішенях. За сумою балів, набраних у пострілах, визначається переможець змагань як в командному, так і в індивідуальному заліку.

За результатами фінального етапу переможцями вийшла команда Запорізького фахового коледжу комп’ютерних технологій від ЗНТУ. Вона набрала 68 балів. в індивідуальному заліку серед хлопців чемпіоном став Богдан Мазуренко із Запорізького металургійного коледжу ЗНУ, серед дівчат – Анастасія Сьоміна із Запорізького авіаційного коледжу імені Івченка.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: