circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

До Держреєстру нерухомих пам’яток України внесли 25 запорізьких об‘єктів

07.05.2021, 15:44

text
Поділитися:

Це колишній гуртожиток на Металургів, 4. Створювали його на першому етапі будівництва 6-го селища за проектом архітекторки Ольги Яффо. Нещодавно до Держреєстру нерухомих пам’яток потрапило 13 об’єктів. І ця будівля – одна з них. Стіни тут повністю із вірменського туфу.

Зараз, майже через сто років після зведення, будівля потребує оновлення. В яких умовах тут все знаходиться – показує одна з місцевих мешканок.

Саме для вирішення багатьох питань щодо збереження та відновлення культурної спадщини і була необхідність в занесенні будівлі до Державного реєстру, розповідають культурологи. Адже раніше у списку були лише післявоєнні будинки на проспекті. А це вже Старий Олександрівськ, внутрішній двір прибуткового будинку Ліщинського. Вважається, що це перша триповерхова будівля у місті. Разом із сусідніми об’єктами споруда створює єдиний архітектурний ансамбль.

Натомість історики наголошують на важливості внесення архітектурних пам’яток міжвоєнного модернізму та Старого Олександрівська до Держреєстру. Адже це започатковує кропітку роботу зі збереження місцевої культурної спадщини. Фахівці додають: у Запоріжжі ще багато будівель, що потребують уваги, розробки документації і постановки на державний облік.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: