circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

До Запоріжжя привезли німецький орган XX століття

22.01.2019, 12:28

text
Поділитися:

Королівський звук. Орган вважають найскладнішим і водночас найбагатшим за звучанням інструментом у світі. У 17 та 18 століттях у Німеччині та Франції органна музика набула особливого розвитку. Зараз її можна почути не тільки в концертних залах, а й у храмах світу. А віднедавна вона звучить і в Запоріжжі.

По-королівськи звучить німецький орган першої половини 20 століття. Його привезли з-за кордону. Спочатку у храм до Харкова, а потім до римо-католицької церкви Запоріжжя. У збірці та налаштуванні брав участь польський органіст Роберт Щчигельский. Зараз на інструменті грає Віола Тарасова. Розповідає: 15 років тому сама вивчила електронний орган. Каже, що на цьому грати складніше. У ньому 36 регістрів та два мануали клавіш. Також інструмент має спеціальні регістри, за допомогою яких можна змінювати тембр звучання.

Звуки цього королівського інструменту можна почути під час церковних служб, особливо у неділю. Пізніше у храмі планують влаштовувати органні концерти. На них запрошуватимуть музикантів з України та з-за кордону.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: