circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

До Запоріжжя завітав ансамбль «Верховина» із Канади

19.08.2019, 17:56

text
Поділитися:

З Україною в серці. У рамках концертного турне до Дня незалежності до Запоріжжя завітав український ансамбль із Канади. Цікаво, що всі члени “Верховини” мають українське коріння. У більшості це четверте і п’яте покоління. Є і такі, що народились в Україні. Свої виступи “верховинці” продемонстрували у концертній залі імені Глінки.

Кілька років тому такий виступ бачили жителі Аргентини та Бразилії. Цими вихідними україно-канадський ансамбль “Верховина” завітав до Запоріжжя. Кожні п’ять років українські канадці відправляються у світове турне. Творчі мандрівки присвячують ювілеям гурту. Цього року “верховинці” не об’їхали й Україну. Сюди вони приїздили 10 років тому, та лише на західну частину. Цього разу вирішили змінити географію.

Голова правління ВГО “Мистецькі Ініціативи” Оксана Стебельська каже, у нашому місті артисти ще ніколи не були, але бажають навести місточок комунікації з українцями не тільки на Західній Україні. До того ж Запоріжжя ближче знаходиться до окупованих зон, і хочеться простягати культурну руку дружби і підсилювати українські впливи на цих територіях.

Хористи колективу виконують не лише загальновідомі пісні, своїм обов’язком вважають й історичну роботу. Вони знаходять втрачені музичні твори, і дарують їм нове життя. Хорист хору “Верховина” з Канади Володимир Бойчук зазначає, є загальновідомі пісні, які публіка буде співати, а декілька пісень таких, що ніхто ніколи не чув, і артистам вдалося їх знайти, і це показує багатогранність колективу.

Диригент хору “Верховина” з Канади Орест Солтикевич додає, основу репертуару складають пісні від кінця 19 до початку 20 століття, коли мав місце якнайбільший розвиток музичної літератури, творило багато українських композиторів. Якщо ми, як українці, не будемо тих пісень співати, то хто буде?

Артисти “Верховини” – непрофесійні співаки і танцівники. Наприклад, Володимир Бойчук, народився в Україні, у 18 переїхав до Канади. Зараз у тамтешній школі викладає суспільні науки та вчить українській мові. Каже, результати своєї роботи помічає. Володимир Бойчук переконаний, є вплив української культури на загальне все канадське, світову культуру, коли неукраїнські хори співають українські пісні, коли українці, візуально неукраїнці, коли йдуть танцювати, це помагає популяризувати українську культуру.

Вчителює і пан Орест. Він навчає музиці у середній школі. Ділиться, відвідати Запоріжжя – його давня мрія. Орест Солтикевич відзначив, нарешті побачив власними очима те, про що багато чув, і тепер досі не може в це повірити, адже вважав, що наш краї існує тільки в книжках, або поезіях.

Такий концерт – важлива подія для України. Адже до запорізької філармонії приїхали гості із різних міст. Житель Львова Євген говорить, дізнався про концерт і дуже зрадів, тому що рідко буває можливість побачити такий концерт. Раніше про «Верховину» з Канади він тільки чув, але виступи ансамблю не бачив. А жителька Луганська Галина зізнається, хоч і розмовляє російською, дуже любить українську мову, тому відвідала концерт.

Після концерту у Запоріжжі “верховинці” відвідають Харків та Київ, завершать тур концертом у рідному Едмонтоні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: