circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

До Запорізької області може переїхати міжнародний екологічний центр

13.06.2019, 13:22

text
Поділитися:

Питання забезпечення функціонування та розвитку національного природного парку «Великий Луг» обговорили учасники наради, що відбулася під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Олександра Бабаніна.

У нараді взяли участь представники профільних структурних підрозділів облдержадміністрації, Запорізького обласного управління лісового та мисливського господарства, Управління Держрибагентства у Запорізькій області, керівники державних лісогосподарських підприємств, НПП «Великий Луг».

Учасники наради розглянули питання розташування на території заказника «Великі і Малі кучугури» на місці будинку-кордону лісової охорони наукового центру досліджень екосистем парку «Великий Луг». Варто відзначити, що науковий центр є міжнародним та єдиним в Україні. Завдяки його діяльності багато відомих науковців України та Європи мали можливість проводити наукові дослідження. Наразі центр не функціонує. В Інституті зоології ім. І.І. Шмальгаузена підготували розширене обґрунтування щодо переносу центру саме в Запорізьку область.

– Потрібно знайти такі оптимальні рішення, які будуть цікаві кожному підрозділу і в той же час будуть корисними для нашої області. Щодо розташування міжнародного центру досліджень екосистем, вважаю, ми мусимо опрацювати всі шляхи, варіанти, щоб у результаті у Запорізькій області базувався єдиний в Україні міжнародний центр. По можливості потрібно надіслати листа Міністерству екології та природних ресурсів України з усіма обґрунтуваннями та просити підтримки у вирішенні цього питання, – зазначив Олександр Бабанін.

Під час наради розглянуто також питання розширення меж НПП «Великий Луг» за рахунок частини акваторії Каховського водосховища та територій природно-заповідного фонду, які перебувають у підпорядкуванні державних лісогосподарських підприємств.

Учасники наради висловили свої зауваження та пропозиції з розглянутих питань. За результатами наради керівництву НПП «Великий Луг» надано доручення підготувати наукове обґрунтування та відповідні картографічні матеріали щодо розширення меж території парку. Державним лісогосподарським підприємствам доручено розглянути можливість надання погоджень на включення до складу НПП «Великий Луг» території заказника «Лісовий масив на Лисій горі» та передачі будинку-кордону лісової охорони для розміщення наукового центру досліджень екосистем парку.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: