circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Дитяча лікарня №5 готова рятувати маленьких пацієнтів з коронавірусом

09.04.2020, 09:07

text
Поділитися:

Захист лікарів, які протидіють поширенню коронавірусної інфекції, є пріоритетом. Саме тому міська влада приділяє підвищену увагу забезпеченню їх засобами індивідуального захисту та дезінфекції. Так, днями надійшла додаткова партія з 200 тисяч тришарових масок, яку саме розподіляють між комунальними медзакладами.

У ході минулої березневої сесії місто виділило 100 млн грн на боротьбу з поширенням коронавірусу. Кошти призначені для забезпечення медичних працівників засобами індивідуального захисту, дезінфекції, медикаментами і виробами медичного призначення для здійснення реанімаційних заходів. Передбачена й закупівля дихального обладнання, тобто апаратів ШВЛ, кисневих концентраторів, пульсоксиметрів та моніторів пацієнта. Це все стане у нагоді у випадку великого напливу хворих.

– Ми продовжуємо отримувати засоби індивідуального захисту, які були закуплені за кошти міста, вже майже всі надійшли. Завершуємо їх розподіл між медзакладами. Якщо говоримо про маски, вони бувають одноразові і багаторазові, а є з високим ступенем захисту. Останні зокрема використовуються медичними працівниками там, де активно проходить забір крові – це стаціонари, які надають допомогу хворим на коронавірус. Такими масками наші медичні працівники забезпечені. Що ж до їх кількості, якщо хворими будуть заповнені абсолютно всі лікарні, які передбачені для цього, то таких масок вистачить на два-три тижні, деяких засобів на місяць. Якщо процес нам вдасться стабілізувати і захворюваність не буде піково наростати, тоді цих засобів вистачить на місяць-три, – розповіла директорка департаменту охорони здоров’я Запорізької міської ради Вікторія Ушакова.

Запас засобів індивідуального захисту має й КНП «Міська дитяча лікарня № 5». Заклад знаходиться в списку опорних і готовий, у разі виявлення коронавірусної інфекції, госпіталізувати маленьких пацієнтів.

– Наявної кількості рукавичок, халатів, респіраторів, масок, бахіл, а також більше 200 ізоляційних костюмів вистачить на два тижні, якщо всі ліжко-місця будуть зайняті хворими. За інших умов – це місячна норма, адже на даний час у Запоріжжі не зафіксовано жодного лабораторно підтвердженого випадку інфікування коронавірусом дитини, – зазначив директор КНП «Міська дитяча лікарня № 5» Андрій Запорожченко.

Для прийому пацієнтів з COVID-19 у медзакладі відвели окрему будівлю, яка раніше виконувала функції неонатального блоку. На першому поверсі розташовувалося відділення інтенсивної терапії для новонароджених, а на другому – їх подальшого виходжування, або так зване відділення патології. Ці структури перевели в головний корпус, а вивільнені приміщення облаштували для дітей з виявленим коронавірусом.

Одночасно тут готові розмістити до 12 маленьких пацієнтів у тяжкому стані, які потребують підключення до апаратів штучної вентиляції легень. Також підготували 21 бокс для дітей у стані середньої тяжкості, які можуть перебувати у медзакладі разом з батьками.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: