circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Експерти високо оцінили генетику худоби та птиці в господарствах Запорізької області

21.12.2017, 09:35

text
Поділитися:

Генетичний потенціал поголів’я сільськогосподарських тварин і птиці в області – на високому рівні. Таку оцінку роботи галузі поставили учасники робочої наради з питань виробничо-господарської діяльності суб’єктів племінної справи у тваринництві у складі заступника директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Людмили Щербини, працівників Департаменту, Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області, Запорізької філії державного підприємства «Агентство з ідентифікації та реєстрації тварин», керівників та фахівців сільгосппідприємств, що відповідають за селекційно-племінну роботу, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

Зокрема, розглянуто питання ведення суб’єктами господарювання селекційно-племінної роботи, зоотехнічного обліку, аналізу і подання кількісних та якісних показників продуктивності стада і виробничо-господарської діяльності до Держплемреєстру України.

В області створено і діє селекційний центр із свинарства, працюють дев’ять племінних заводів по свинарству та два по молочному скотарству, чотири племінних репродуктора по молочному скотарству, один племінний репродуктор по вівчарству, два племінних птахорепродуктора та один племінний завод по конярству.

Крім цього, на території області працює чотири племінних підприємства з племінної справи у тваринництві, які забезпечують надання послуг як сільгосппідприємствам, так і населенню області із збереження, відтворення та раціонального використання племінних ресурсів.

Відмічено високий рівень ведення суб’єктами господарювання селекційно-племінної роботи в галузі тваринництва. Зокрема, продуктивність дійної череди корів у сільгосппідприємствах зросла до рівня минулого року на 423 кг і склала 4775 кг на одну корову.

У Департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації постійно діє регіональна експертна комісія з проведення експертної оцінки та присвоєння відповідного статусу суб’єктам племінної справи у тваринництві Запорізької області.

Учасників наради також було поінформовано про загальнодержавні програми в галузі тваринництва, що будуть діяти у 2018 році, та ознайомлено з проектом Комплексної програми підтримки та розвитку агропромислового комплексу Запорізької області на 2018-2020 роки.

Як зазначила заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Людмила Щербина, від високого рівня генетичного потенціалу та міцної кормової бази залежить зростання продуктивності поголів’я сільськогосподарських тварин і птиці, збільшення виробництва м’яса, молока та яєць в області, насичення продовольчого ринку та в кінцевому рахунку – забезпечення продовольчої безпеки в регіоні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: