circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Експерти визначили головні проблеми Хортиці

21.05.2021, 08:44

text
Поділитися:

У Запоріжжі продовжує свою роботу всеукраїнська дискусійна платформа «Хортиця: видатна історія – велике майбутнє». Напередодні відбувся третій етап обговорень. Ініціатором проведення великої розмови щодо сьогодення та майбутнього Хортиці виступає Запорізька облдержадміністрація. Стати учасником має можливість кожен охочий, треба лише заповнити відповідну «Google-форму». Зважаючи на карантинні обмеження, обговорення тривають онлайн на базі громадської організації «Запоріжжя. Платформа спільних дій», яка є офіційним партнером дискусійної платформи.

На рівні Уряду є розуміння необхідності перетворень на Хортиці, запевнив заступник міністра довкілля та природних ресурсів України Олександр Краснолуцький. Але в будь-якому випадку пріоритетом вважають виконання природоохоронних заходів та контроль з боку влади та громади.

Міністерство виступає за розвиток туризму, за розвиток острова. Водночас, ми стоїмо на захисті природоохоронних територій. Відповідно, маємо знайти баланс між цими двома складовими. Ми наголошуємо, що це має бути абсолютно контрольований процес, – заявив заступник міністра Олександр Краснолуцький.

Наразі Хортиця страждає від декількох проблем: сміття, браконьєри, пожежі, знищення червонокнижних видів флори та фауни. Експерти закликають розвивати природоохоронну пропаганду та запровадити реальні стягнення за порушення норм збереження природи.

Взагалі, аби зберегти цінності Хортиці, треба підвищувати рівень свідомості громадян, насамперед, відвідувачів острову. Для цього треба постійно проводити просвітницьку роботу щодо Хортиці в усіх ЗМІ. Хортиця виконує не тільки основну свою функцію як просвітницький, історико-культурний центр. Це і місце збереження довкілля, – впевнений доктор біологічних наук, професор Олександр Рильський.

З боку обласної влади підтримка природоохоронних заходів на Хортиці є системною. Цього року запланована реалізація низки важливих заходів, таких як: озеленення території заповідника, створення мінералізованих смуг з метою попередження пожеж, виготовлення лісовпорядної документації для земельних ділянок лісового фонду, оновлення інформаційних знаків, розроблення проєкту зелених зон, придбання обладнання для перероблення відходів від розчищення зелених насаджень та інше.

На велосипедах та електроскутерах територію Хортиці патрулюють десятки працівників заповідника. При собі мають необхідний мінімум, аби перейти до ліквідації пожежі ще до приїзду вогнеборців. Також на допомогу приходять і сучасні технології – з повітря патрулюють територію дронами. Усе обладнання придбане коштом обласного бюджету протягом останніх років. Завдяки співпраці обласної влади та керівництва заповідника вдалося втілити чимало природоохоронних заходів на острові. Вже в цьому році з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища виділено близько 7 млн гривень на заходи щодо збереження природного заповідного фонду територій області, щодо оновлення зелених насаджень та запобіганню виникнення пожеж на території острову Хортиця, – розповів в. о. директора Департаменту захисту довкілля облдержадміністрації Сергій Карпій.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: