circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Експерти заявили про відсутність радіаційної загрози від каолінового кар’єру під Вільнянськом

16.07.2021, 12:42

text
Поділитися:

Такі висновки презентували незалежні експерти під час засідання робочої групи з розгляду проблемних питань Біляївського каолінового кар’єру. Звіти про дослідження каоліну, ґрунтів та води представили дві авторитетні наукові інституції – Український гідро-метеорологічний інститут ДСНС України і НАН України (ТОВ «Екомонітор») та державна установа «Інститут геохімії навколишнього середовища НАН України».

Спеціалісти працювали окремо та відбирали різні проби каоліну, грунту, води та повітря. Науковці співставили свої результати та дійшли висновку, що вони не мають значних відмінностей.

Відомий спеціаліст у галузі радіоекології, кандидат геологічних наук, завідувач відділу радіаційного моніторингу природного середовища Українського гідрометеорологічного інституту Олег Войцехович резюмував спільний висновок – радіаційний фон каоліну знаходиться у межах норми. Також фоновим значенням відповідають проби грунту та повітря у навколишніх селах.

Однак дослідники виявили іншу проблему. На всій території навколо родовища підвищені показники радону, особливо в підвалах будинків, та висока мінералізація води (сульфати, магній та хлориди). Регіональна природна аномалія існує дуже давно і жодним чином не пов’язана із можливим спорудженням кар’єру.

Питання потребує комплексного вирішення – постійного економінторингу території, вирішення питання питного водопостачання, активної роз’яснювальної роботи серед людей.

Більш детальні рекомендації науковці обіцяють представити на наступному засіданні робочої групи.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: