circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Французька компанія будуватиме на Запоріжжі зрошувальні мережі

07.10.2021, 08:56

text
Поділитися:

Голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух провів робочу нараду з представниками французької компанії BETEN Ingenierie. Участь в обговоренні майбутньої співпраці взяли заступник голови ЗОДА Руслан Шиханов, начальник Управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності ЗОДА Артур Бойко, президент компанії BETEN Ingenierie Жан Рош та експерт з екології і органічного виробництва Філіпп Оспіталь.

Французька компанія BETEN Ingenierie спеціалізується на будівництві та інженерії з акцентом на екологічні проєкти (поновлювані джерела енергії, енергоефективність, утилізація відходів, очищення води та комплексні проєкти міського розвитку).

Запорізька область має намір співпрацювати з цією компанією в сфері створення комплексних проєктів регіонального розвитку за різними напрямами. Зокрема, компанія BETEN готова допомогти у створенні систем водопостачання, водовідведення та іригації на території нашого регіону.

Голова ЗОДА Олександр Старух наголосив, що для Запорізької області стратегічним завданням є розробка комплексного плану відновлення системи зрошення на сході регіону, зокрема, створення проєктів реконструкції існуючих та будівництва нових систем водовідведення та оновлення зрошувальних мереж.

Запорізька область знаходиться у зоні ризикованого сільського господарства. У нас посушливий регіон. Тим не менш, цього року зібрали рекордний врожай зернових та бобових культур. Якби була налагоджена система іригації – ці показники можна було б ще покращити. Аби у перспективі Запорізька область, як потужний сільськогосподарський регіон, посіла своє місце в європейському економічному просторі, – зазначив Олександр Старух. – На сьогодні надзвичайно гостро стоїть питання водопостачання у цій частині Запорізької області, яка зазнає сильного впливу кліматичних змін. Цей проєкт є вкрай важливим для забезпечення економічного розвитку узбережжя Азовського моря та прилеглих територій.

Як зазначив керівник компанії BETEN Жан Рош, вони готові до виконання техніко-економічного дослідження щодо створення мережі водопостачання у східній частині Запорізької області. Вже провели консультацію з профільною французькою компанією, яка півстоліття будує системі іригації по всьому світу. Дійшли згоди, що діючу у Франції модель іригації можна застосувати на території Запорізької області таі зробити наш регіон пілотним для втілення такого проєкту по всій Україні.

На сьогодні компанією BETEN узгоджено можливість участі Запорізької області у програмі грантового фінансування FAZEP Міністерства фінансів Франції. Зараз чекають на згоду французького уряду, щоб профінансувати дослідницькі роботи на території нашого регіону.

Запорізька область має позитивну історію співпраці з Європейськими банками, тож є високі шанси на реалізацію такого проєкту, – зазначив Олександр Старух.

Крім того, обласна влада розглядає можливість залучити до співфінансування будівництва водогонів фермерів, які у перспективі отримають зиск від створення іригаційної системи.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: