+3°

+3°

Гандбольний клуб “Мотор” виходить у плей-офф

25.02.2019, 18:38

У гандбольній лізі чемпіонів відбулися матчі 13-го туру. Запорізький “Мотор” на майданчику Палацу спорту “Юність” приймав данський “Скйерн”. Перемога у цьому поєдинку достроково забезпечувала команді Миколи Степанця місце у плей-офф найбільш престижного континентального клубного турніру. Матчеві передував інший захід, який став знаковим у запорізькому гандболі.

За 2 години до початку матчу в Палаці спорту “Юність” зібралося ціле сузір’я гравців та тренерів минулих років. Привід більш ніж серйозний – презентація двотомника під назвою «Запорізький гандбол: роки, події, особистості». У ньому описана майже сторічна історія цього виду спорту в Запоріжжі з усіма найбільш яскравими моментами і перемогами.

Над книгою протягом 4-х років працювала редакційна колегія, до якої увійшли Заслужений журналіст України Аркадій Копеліович, голова обласного відділення національного Олімпійського комітету Володимир Лобанов та президент обласної федерації гандболу Павло Михайлик. Значну підтримку у виданні надав виконавчий комітет Запорізької міської ради. Але, за одностайною думкою, головними авторами праці стали ті, хто творили історію запорізького гандболу – гравці та тренери. Саме їм і були вручені перші екземпляри книги. Своє бажання увійти до наступного видання книги продемонстрували і гравці запорізького “Мотора”. Поєдинок зі “Скйерном” ніс для них неабияку відповідальність. У разі перемоги чемпіон України достроково забезпечував собі місце у плей-офф. Тож виклалися на повну. Перший тайм пройшов у рівній боротьбі з невеликою перевагою господарів, про що свідчить рахунок – 13:9 на користь “Мотора”.

Вирішальним став початок другої половини гри. Хоча запоріжці кілька разів поспіль залишалися у меншості, їм вдалося упоратися з чисельною перевагою данців. Блискуче у ці хвилини відіграв кіпер Мотора Віктор Кіреєв, який відбив усе, що летіло у його ворота. Відчувши спокій за останній рубіж, польові гравці заграли розкутіше. І вже в середині тайму відрив склав десять м’ячів. За такої ситуації Микола Степанець дав можливість дебютувати на такому рівні резервістам. Один з них – Олександр Касай – навіть відзначився закинутим м’ячем.

Фінальна сирена зафіксувала перемогу “Мотора” – 33:23. Таким чином, український клуб, набравши 11 очок, вийшов на п’яту сходинку турнірної таблиці в групі і за тур до фінішу забезпечив собі місце у плей-офф Ліги чемпіонів. Останній матч групового турніру “Мотор” проведе у Франції проти лідера групи – парі Сен-Жермену.