circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Глава держави перевірив стан дороги на Дніпрогесі та побував на запорізькому довгобуді

19.07.2019, 10:29

text
Поділитися:

Завершити ремонт проїжджої частини Дніпрогесу до 15 жовтня. Таке доручення директору “Укргідроенерго” дав Президент України Володимир Зеленський під час робочої поїздки до Запоріжжя. Глава держави зустрівся із представниками міста та області. Говорили також про міський транспорт та інфраструктуру обласного центру. Крім того, Президент побував на будівництві нового терміналу Запорізького аеропорту.

Суцільні ями і тріщини на дорозі. Як результат – щоденні затори, у які потрапляють тисячі запоріжців, котрі їдуть греблею. У цьому особисто пересвідчився і Президент України Володимир Зеленський. На об’єкті йому доповіли, за ініціативи міського голови Володимира Буряка на рішення виконкому винесли питання про заборону в’їзду на греблю для транспорту вагою у понад 30 тонн. Підтримувати дорогу у більш-менш проїзному стані місто намагається власними силами.

Генеральний директор «Укргідроенерго» Ігор Сирота наголосив: для повноцінного ремонту деформаційних швів мосту треба зовсім перекрити дорожній рух. У свою чергу Президент поставив завдання завершити реконструкцію переправи та відновити дорожнє покриття до 15 жовтня. Після огляду ситуації на Дніпрогесі Президент відвідав і мости Преображенського. Внаслідок великого навантаження на споруду вона також потребує ремонту. Міський голова Володимир Буряк наголосив: вже наприкінці місяця на мосту Преображенського також запровадять обмеження руху, відповідно до якого проїзд великогабаритного транспорту в денний час буде заборонено.

Відвідав гарант і довгобуд — будівництво транспортної магістралі через Дніпро. Міст довжиною у 9 кілометрів почали зводити ще в 2004 році. Тоді кошторис становив 5 мільярдів гривень, вдалося освоїти близько 3-х. Згідно з проведеним обстеженням конструкції, які вдалося звести, мають дефекти, пов’язані зі значними перервами у будівництві та корозію. Втім роботу на мостах можна продовжувати. Проте треба виконати коригування проекту. На це необхідно віднайти 30 мільйонів.

30 мільйонів все ж таки домовились виділити у співфінасуванні з бюджетом міста. Коригування проекту збираються завершити в листопаді, потім оголосити тендер на продовження будівництва. За попередніми розрахунками завершення будівництва мостів потребує близько 5 мільярдів.

Кошти на це збираються виділити з дорожнього фонду, продовжити митний експеримент та залучити гроші з бюджету міста. Таким чином мости, як кажуть, можна добудувати за 3 роки. А відкриття їх першої черги дасть можливість закрити Дніпрогес на довгоочікуваний капремонт. Говорили під час зустрічі також і про закупівлю великих автобусів та розвиток міської інфраструктури.

На запрошення міського голови Володимира Буряка Президент відвідав будівництво нового терміналу Запорізького аеропорту. Володимир Зеленський підтримав ініціативу міста щодо розбудови летовища власним коштом. Та пообіцяв допомогти Запоріжжю із вирішенням питань, що гальмують реалізацію міської програми розвитку аеропорту. Про це Володимир Буряк повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці.

Володимир Буряк, міський голова

“Володимир Олександрович оцінив те, що Запоріжжя власними силами будує сучасний термінал та висловив готовність допомогти нашому місту з подоланням певної бюрократичної тяганини, яка заважає продовженню реалізації програми розвитку аеропорту «Запоріжжя». Наприкінці цього року в нашому місті буде новий термінал. Чекатимемо на Президента на його відкритті”.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: