circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Голова ОДА порадив запоріжцям сплачувати лише за спожиту електроенергію

04.04.2019, 13:02

text
Поділитися:

Очільник регіону нагадав, що з початку 2019 року склалися передумови для вибуху соціальної напруги серед споживачів. Адже нарахування за електроенергію, які отримують побутові споживачі, сягають тисяч, а в деяких випадках десятків тисяч гривень. У більшості випадків ці рахунки є некоректними та безпідставними. Крім цього, у зв’язку з наявністю так званого «боргу», обленерго розсилає «попередження про припинення електропостачання», хоча у більшості випадків вони залишаються лише попередженнями. Для того, щоб домогтися правди, споживачі вимушені годинами стояти у величезних чергах в абонентські служби просто на вулиці, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

Як наголосив Костянтин Бриль, нині по всіх районах області такі скарги надходять щодня.

– Чимало скарг щодо захмарних рахунків надходять не лише на адресу ПАТ «Запоріжжяобленерго». Адже насамперед люди зі своїми проблемами йдуть до влади на місцях. Тобто, роботу обленерго чомусь почали виконувати представники влади, роз’яснюючи населенню, що варто платити лише за реальними показниками лічильників. При цьому, штучно створена проблема нині відбивається на думці людей стосовно роботи влади і має наслідки у висловленні недовіри нам. Щомісяця платіжки стають все більшими для споживачів. Та я закликаю запоріжців не реагувати на штучно створену проблему і сплачувати рахунки лише за показниками лічильників. Тільки за ті обсяги електроенергії, які були спожиті. Буквально вчора я провів перемовини з керівництвом ПАТ «Запоріжжяобленерго» і підкреслив, що не варто штучно накручувати ситуацію. Адже влада завжди йшла підприємству назустріч. І робила все, щоб урегулювати проблемні питання і люди не залишалися без зарплатні. Я та мої заступники в минулому році щомісяця їздили до Кабміну та привертали увагу до ваших проблем на всіх можливих рівнях. Тож хочу наголосити, що для реальної співпраці має бути двосторонній рух, а не вигідна комусь одному позиція, в якій заручниками стають пенсіонери, – підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

За інформацією Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури ОДА, з 1 січня 2019 року ринок електричної енергії було лібералізовано, через що в його структурі відбулися суттєві зміни, а саме: між розподілом та продажем. Послуги на розподіл і постачання з 01.01.2019 виконують різні підприємства. На виконання Закону України «Про ринок електроенергії» обленерго було створено ТОВ «Запоріжжяелектропостачання». Це підприємство забезпечує постачання як для юридичних, так і фізичних осіб. А також є постачальником як за універсальними цінами, так і за вільними. Тобто, ТОВ «Запоріжжяелектропостачання» (підрозділ ПАТ «Запоріжжяобленерго») є гарантованим постачальником електроенергії для населення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: