circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Голова Запорізької ОДА подякував запоріжцям за працю в умовах воєнного стану

27.12.2018, 12:09

text
Поділитися:

Голова облдержадміністрації Костянтин Бриль прокоментував підсумки засідання Ради національної безпеки і оборони України.

– Мені дуже приємно, що під час засідання Ради національної безпеки і оборони України Верховний Головнокомандувач відзначив активну роботу трьох областей. Серед тих, хто активно працював в умовах воєнного стану, – Запорізький край. Дякую всім підприємцям, бізнесменам та фермерам, які приєдналися до розв’язання нагальних проблем, що були виявлені під час воєнного стану. Цим ми ще раз довели, що оборона – це справа кожного, – підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Дію воєнного стану, що був запроваджений у 10 окремих областях, припинено з 14.00 годин 26 грудня. Про це оголосив Президент України Петро Порошенко на засіданні Ради національної безпеки і оборони України. Верховний Головнокомандувач зазначив, що введення воєнного стану дозволило здійснити цілу низку організаційних та мобілізаційних заходів, які підвищили рівень боєздатності Збройних Сил України та спроможність держави відповідати на загрозу повномасштабного російського вторгнення в нашу країну. За період воєнного стану Міністерство оборони та Генеральний штаб здійснили передислокацію військ у ті райони, де вони найбільш необхідні для відбиття ймовірних атак з боку Росії. Воєнний стан також дозволив посилити охорону державного кордону і об’єктів інфраструктури. Крім цього, за цей час була проведена величезна робота зі скорочення термінів бойового злагодження, доукомплектації за рахунок резервів першої черги, поставок у війська нового озброєння і модернізованого озброєння і воєнної техніки.

Зі свого боку, голова облдержадміністрації нагадав, що за час дії воєнного стану в Запорізькій області була проведена значна робота. Були сформовані та відправлені на навчальні збори загони територіальної оборони області. Так, 17 грудня присягу на вірність українському народові урочисто склали військовослужбовці бригади територіальної оборони Запорізької області – особовий склад військової частини А7038. У ній налічується до 3 тисяч військовослужбовців, шість батальйонів, які дислокуються в містах Запоріжжя, Мелітополь, Бердянськ, Пологи та Кам’янка-Дніпровська.

– Я і мої заступники особисто перевірили розташування батальйонів тероборони та умови перебування наших захисників. Хочу відзначити, що місцеві органи влади за активної підтримки бізнесу гідно впоралися з підтримкою наших захисників, як я це побачив у Мелітополі. Нами також було проведено ревізію та перевірено ключові пункти й етапи оборони Запорізького краю. Загалом же ми робили акцент не тільки на захисті територіальної цілісності. Насамперед, йдеться про безпеку людей. Тож надалі влада регіону, як і раніше, приділятиме увагу всім цим напрямкам. Аж доки останній чобіт з армії загарбників не залишить українську землю, – зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Зокрема, серед заходів, проведених на території області за час дії воєнного стану, були проведені: бойове злагодження бригад та батальйонів територіальної оборони, відпрацьовано механізми взаємодії військових з органами влади та місцевого самоврядування, в тому числі і через Раду оборони області, відбулася перевірка системи військового оповіщення, управління, озброєння та забезпечення. Всі виявлені недоліки було усунуто в найкоротші терміни.

– Хочу нагадати, що загроза, через яку було введено воєнний стан, – цілком реальна. І ми довели, що справляємося з викликами. Для всіх нас демократичні свободи дорівнюють незалежності держави. Обидва ці питання важливі для всіх нас. Та нині український народ не згоден на капітуляцію. Її нам не пробачать ані полонені моряки, ані захисники України, ані наші діти. Нині ми зустрічаємо новий рік без воєнного стану. І вірю, що в 2019 році ми зробимо ще кілька важливих кроків на шляху до розвитку та перемоги України, – зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: