circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Голова Запорізької ОДА звітував за рік роботи

22.02.2018, 10:28

text
Поділитися:

Голова облдержадміністрації Костянтин Бриль прозвітував перед громадою Запорізької області про проведені заходи, виконані завдання та їх результати, використання коштів державного та обласного бюджетів та з інших питань діяльності облдержадміністрації у 2017 році.

– Пріоритетними напрямами розвитку Запорізької області у 2017 році були: впровадження реформи децентралізації, реформування медицини та освітньої галузі, розвиток промислового потенціалу області, її інфраструктури, широке залучення інвестицій в економіку Запорізького краю. Протягом 2017 року облдержадміністрацією спільно з місцевими органами виконавчої влади проводилася цілеспрямована робота для забезпечення зростання економіки області та вирішення проблемних питань у всіх галузях господарського комплексу області, – зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Так, згідно з рейтинговою оцінкою, проведеною Мінрегіоном, Запорізька область за більшістю показників увійшла до першої десятки регіонів, а за напрямами «Економічна ефективність» та «Інвестиційний розвиток і зовнішньоекономічна співпраця» посідає третє місце серед регіонів України.

За підсумками 11 місяців 2017 року область посідає четверте місце за експортом та 10 – за імпортом товарів. Зовнішньоторговельні операції здійснювалися з партнерами із 150 країн світу.

За даними моніторингу, в січні-листопаді 2017 року в регіоні на нові робочі місця прийнято 13,5 тис. осіб. При цьому співвідношення між створеними та ліквідованими робочими місцями покращилося і становило 123,6%. Розмір середньомісячної зарплатні в області є одним із найвищих в Україні – 6 733 грн., що відповідає п’ятому місцю серед регіонів.

За обсягом реалізованої промислової продукції Запорізька область стабільно посідає третє місце. За січень-листопад 2017 року обсяг реалізованої промислової продукції склав 167,8 млрд. грн. або 8,7% обсягу реалізації по Україні.

Протягом останніх чотирьох років поспіль досягнуто рекордних показників збору врожаю зернових (валовий збір щороку перевищує 2,5 млн. тонн), а в 2017 році перевищив трьохмільйонний рубіж – це рекордний урожай за роки незалежності.

Завдяки потужному промисловому та аграрному комплексам спостерігається зростання обсягів залучення та освоєння інвестиційних ресурсів. За 9 місяців 2017 року підприємствами та організаціями області за рахунок усіх джерел фінансування освоєно 10,1 млрд. грн. капітальних інвестицій – це сьоме місце серед регіонів і 4% від загального обсягу по Україні. Більше того, це на 52% більше порівняно з 2016 роком і відповідно – перше місце по Україні за темпом приросту.
Очільник області приділив увагу місту Токмак, якому в 2017 постановою Кабінету Міністрів України було надано статус депресивної території строком на п’ять років. Запорізька облдержадміністрація єдина, хто за погодженням з місцевою радою подав пропозицію, аби територія отримала такий статус. Тепер територія має можливість отримувати реальну державну допомогу, насамперед фінансову, спрямовану на стимулювання її розвитку. Що, в свою чергу, є додатковим стимулом для створення робочих місць та підвищення доходів місцевих жителів.

У своєму звіті Костянтин Бриль зупинився на такому важливому питанні, як оновлення автошляхів регіону.

– 2018 рік ми оголосили роком будівництва доріг. Проте і в минулому році не пасли задніх. За рахунок коштів обласного бюджету виконано заходи з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення на суму 19,951 млн. грн. на площі 66 282 м². За рахунок коштів від перевиконання надходжень митних платежів у 2017 році в сумі 81 697,7 тис. грн. були виконані роботи з поточного середнього ремонту доріг, які є складовими автомобільних доріг загального користування державного значення. За рахунок усіх джерел фінансування у 2017 році здійснено поточний середній ремонт на двох об’єктах дороги Н-08 Бориспіль-Дніпро-Дніпро-Запоріжжя (через м. Кременчук) – Маріуполь. Окремо за рахунок коштів обласного бюджету в 2017 році у сумі 9 808,6 тис. грн. були розроблені проекти з поточного середнього ремонту 13 ділянок доріг державного значення, – повідомив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

В умовах підвищення цін та тарифів на житлово-комунальні послуги в області продовжувалась реалізація програми житлових субсидій, якою у 2017 році в області скористалося 317,7 тис домогосподарств. Сума коштів, яка нарахована організаціям, що надавали житлово-комунальні послуги, склала 2,3 млрд. грн. Субсидії на придбання твердого палива та скрапленого газу призначено 32,3 тис. домогосподарств. Повернуто монетизовані суми за зекономлене електро- та газопостачання в обсязі 30,6 млн. гривень.

– Це лише найяскравіші досягнення 2017 року. Кожен з нас докладає зусиль, аби Запорізька область розвивалася та процвітала. Впевнений, 2018 рік буде багатим на нові звершення, – наголосив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: