circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Головному інженеру Запорізькоі АЕС присвоєно звання ”Заслужений енергетик України”

23.12.2019, 10:17

text
Поділитися:

У неділю, 22 грудня, українські енергетики відзначали професійне свято. Напередодні свята Указом Президента України Володимира Зеленського нагороджено фахівців енергетичної галузі.

Серед них і наш земляк – головний інженер відокремленого підрозділу «Запорізька атомна електрична станція» державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» Дмитро Сабадін. Йому присвоєно почесне звання «Заслужений енергетик України».

За інформацією Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації, Запорізька АЕС – найбільший енергетичний об’єкт в Україні та Європі з установленою потужністю 6000 МВт. На ЗАЕС експлуатується шість енергоблоків потужністю 1 млн кВт кожний. В останні роки станція генерує близько 50% усієї електроенергії, виробленої атомними станціями України, та понад 23% від загального виробітку електроенергії в країні. На цей час на станції працює понад 11 тисяч осіб.

З моменту пуску Запорізької АЕС вироблено (за станом на 01.12.2019) 1 166 242,8 млн кВт/год електроенергії; за 11 місяців 2019 року – 35 320,8 млн кВт/год електроенергії.

Запорізька АЕС уперше в Україні та й на всьому пострадянському просторі побудувала сухе сховище відпрацьованого ядерного палива (ССВЯП). Це дало можливість уникнути дорогого вивезення палива за кордон і вирішити проблему зберігання відпрацьованого ядерного палива на найближчі 50 років.

10 грудня 1984 року блок №1 ЗАЕС було підключено до енергосистеми країни. У 2019 році першому енергоблоку Запорізької АЕС виповнилося 35 років.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: