circle-background

Муніципальний телеканал м. Запоріжжя

circle-background
weather

+3°

Програма телепередач:

ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
weather

+3°

Телепрограма

Громаді Кирилівки повернули ділянку на березі лиману

01.04.2019, 10:21

text
Поділитися:

Господарським судом Запорізької області задоволено позов прокуратури Запорізької області на захист інтересів держави про визнання незаконними рішень Кирилівської селищної ради, якими надано у постійне користування комунального підприємства 50 соток землі на урізі води Утлюкського лиману для розташування об’єктів рекреаційного призначення.

Судом підтверджено, що спірну земельну ділянку передано у користування КП «Розвиток курортної зони» із порушенням вимог земельного та водного законодавства, якими заборонено забудову прибережних захисних смуг морів та лиманів, законодавчий статус яких покликаний забезпечити безперешкодний доступ громадян до узбережжя водних об’єктів для загального водокористування та збереження їх природних властивостей. Разом з тим, незаконно отримавши землю, комунальне підприємство за інвестиційним договором передало її місцевому підприємцю, який самочинно збудував на ній комплекс із басейнів з лаунж-зоною та декілька тимчасових споруд комерційного призначення. Завдяки такій «схемі» місцева рада курортного селища обійшла обов’язкову процедуру передачі земель комунальної власності виключно на підставі конкурсу.

Наразі судом не лише скасовано незаконне рішенням Кирилівської селищної ради про виділення землі, та визнано недійсним інвестиційний договір, а й зобов’язано недобросовісного підприємця звільнити земельну ділянку від усіх тимчасових та капітальних споруд, у тому числі басейнів.

Крім того, з метою поновлення інтересів держави та прав територіальної громади селища Кирилівка прокуратурою Запорізької області у минулому та поточному роках пред’явлено до суду 16 аналогічних позовів про повернення до комунальної власності понад 8 га землі на узбережжі Азовського моря та лиманів, яку незаконно передано у постійне користування КП «Розвиток курортної зони». Господарським судом Запорізької області вже задоволено 12 таких позовів прокуратури області щодо земельних ділянок загальною площею 5,8 га.

Проблематика незаконного розпорядження землями водного фонду у межах прибережних захисних смуг Азовського моря перебуває під постійною увагою органів прокуратури області, адже саме вказані території забезпечують екологічну рівновагу в масштабах країни та виступають «природним буфером» між водним об’єктом та створеними людиною будівельними системами, які здатні негативним чином впливати на стан та якість вод, біорізноманіття живої природи.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: